TopOil

Osmo TopOil on läbipaistev õlivaha puidust köögitasapindadele ja sisemööblile (lauaplaadid ja mööbel).

22,2243,26

Tootekoodid: 3028, 3058, 3061, 3068, 3037, 3038, 3039

Osmo TopOil põhineb taimsetel õlidel ja vahadel. Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab paisumist ja kokkutõmbumist. Vastupidav veini, õlle, koola, kohvi, tee, piima, mahla, vee plekkidele (DIN 68661-1A). Kuiv viimistlus on ohutu inimestele, loomadele ja taimedele ning sobib vastavalt EU normi EN 71.3 ka laste mänguasjade viimistlemiseks. Sülje- ja higikindel (DIN 53160).

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo TopOil on ideaalne kaitse täispuidust mööbli- ja töötasapindadele või liimpuitkilpidele (nt. köögi tööpinnad, lauad, riiulid jne.) sisetingimustes. Sobib ka kork ja OSB pindadele.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalilleõli, sojaoa õli, takjaõli, karnauba- ja kandelilla vaha), parafiinid. Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba). VOC klassifikatsioon kooskõlas EL-i eeskirjadega (2004/42/ EC): alla 500gr/l.

TEHNILISED ANDMED
Erikaal: 0.92-0.97 g/cm³ Viskoossus: 50-70s DIN EN ISO 2431/4 mm, tiksotroopne Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu Leekpunkt : >60°C DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24 tunni jooksul.

KATVUS
1L = 24m² üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu, korgi või saepuruplaadi pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 18%). Osmo TopOil on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Väikesed kriimud ja augud täida Osmo puidupahtliga. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt õliga töödeldud pind. Eemalda vana lakk või värv täielikult. Lihvige puitpind hoolikalt. Mööbli ja töötasapindade lõplik lihv P150- P240 (sõltuvalt puiduliigist töötasapindade puhul max P150). Eemaldage lihvimistolm harja või tolmuimejaga. Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet ääre peal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega.

PEALEKANDMINE
Parima tulemuse saavutamiseka soovitame peale kanda puuvillase lapiga. Kanna õhuke kiht pinnale põhjalikult ja ühtlaselt piki puidusüüd hõõrudes. Jäta kuivama üleöö (vähemalt 8-10 tundi) kindlustades hea ventilatsioon. Korrake protsessi 2-3 korda. Juba õlitatud pindade renoveerimiseks piisab ühest kihist.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Ligikaudu 8-10 tundi (23°C / 50% õhuniiskus). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage hea ventilatsioon.

KATVUS
1L = 24m² üks kiht Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

VIHJE
TopOil 3058 Värvitu rõhutab puidu tooni (püsiv märg efekt). TopOil 3068 Natural kaitseb puitu peaaegu nähtamatult. Säilib puidu loomulik värvitoon. Tumedal / punakamal puiduliigil jätab TopOil 3068 Natural veidi valkja pinna. TopOil 3037, 3038, 3039 ja 3061 on kergelt pigmenteeritud, mis annab puidule elegantse välimuse. Liiga paks kiht ja ebapiisav ventilatsioon pikendavad oluliselt toote kuivamisaega. Mööbli sisemus ja sahtlid katta ühekordselt õhukese kihina, kasutades nt. puuvillast lappi. Kui soovitakse suuremat läikeastet, võib pinda peale toote kuivamist poleerida. Igapäevaseks hoolduseks piisab tolmuimejaga või harjaga puhastamisest. Niiskeks pesuks kasutage vee ja Wish-Fix-i (8016) lahust. Tugevate plekkide eemaldamiseks ja pinna värskendamiseks kasutage Osmo Puhastus- ja kaitsevaha (3029) (saadaval ka sprayna).

Ohutus

HOIATUS
Hoidke eemale laste käeulatusest. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Sisaldab 2-butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid

Videod