Korduma kippuvad küsimused

Allpool leiate vastused enimlevinud küsimustele, mis on seotud Osmo toodete, kasutamisviiside, säilitamise, tarvikute ja palju muu kohta.

Mis vahe on värvitul ja läbipaistval viimistlusel?

Värvitu viimistlus ei sisalda värvipigmente. Läbipaistvad viimistlused peitsivad puitu ja sisaldavad vähesel määral värvipigmente, et puidusüü jääks läbi näha.

Kui kaua võib Osmo tooteid säilitada?

Toote säilivuskindlus on alati märgitud meie tooteinfolehtedel või toote etiketil. Suletud originaalpakendis, kuivas ja külmavabas ruumis hoituna on Osmo õlipõhiste viimistlusmaterjalide säilivusaeg 5 aastat ja kauem. Veepõhiste toodete puhul on säilivusstabiilsus ca. 2 aastat.

Kui palju puitu saab Osmo tootega katta?

Toote katvuse leiate ka meie tooteinfolehtedelt. See muutub tooteti ja sõltub suuresti puidu seisukorrast. Kõik andmed meie siltidel viitavad siledatele ja hööveldatud/lihvitud puitpindadele. Muud pinnad võivad põhjustada lahknevusi toote katvuses.

Kuidas Osmo tooteid utiliseerida?

Vedelad ülejäägid ja tühi pakend tuleb utiliseerida vastavalt kohalikele eeskirjadele (EL jäätmekood 08 01 11). Taaskasutada saab ainult täielikult tühjendatud purke. Peske selle tootega immutatud kasutatud riie kohe pärast kasutamist või hoidke õhukindlas metallmahutis (isesüttimisoht).

Kuidas saab riietelt eemaldada sinna sattunud viimistlusvahendit?

Niipea, kui riietele satub puitviimistlus, tuleb see Osmo pintslipuhastusaine 8000 või lakibensiiniga välja hõõruda. Kui viimistlus on kuivanud, pole seda enam võimalik täielikult välja saada.

Kas ma pean puitu enne Osmo kaitsva puiduõli pealekandmist immutama? Kui jah, siis miks?

Immutamine on vajalik ainult töötlemata kuuse või männi katmisel välitingimustes. Osmo puiduimmutusvahend WR kaitseb puitu seest. Seejärel võib peale kanda Osmo puiduõli, mis kaitseb puitu väljastpoolt.

Soovin värvitut viimistlust, mis kaitseb puitu halliks muutumise eest. Millist toodet peaksin kasutama?

Kõigi välialade vertikaalsete ehituselementide jaoks võite kasutada värvitut Osmo UV-kaitseõli (410 või 420). Horisontaalsete pindade, näiteks terrasside puhul ei ole värvitut kaitset halliks muutumise eest. Soovitame kasutada pigmenteeritud Osmo terrassiõli.

Kuidas ja millega surveimmutatud puitu katta?

Surveimmutatud puitu saab katta mistahes meie välisviimistlusmaterjaliga, kuid see puit peaks pärast paigaldamist enne viimistluse pealekandmist ilmastikutingimustes seisma vähemalt 6-8 nädalat. Selle ajaga pestakse puidust välja liigne immutusaine, nii et puidus on ruumi õliviimistluse imendumiseks. Surveimmutamise värvitooni tõttu võib puidupeitsi värv erineda etiketil olevast näidisest.

Uus õlivahatatud puitpõrand on libe. Mida sellega teha?

Lihtsaim viis pinna libeduse vähendamiseks on pinda pesta Osmo Wich Fix pesulahusega. Valmistage tavapärasest kangem pesulahus ja peske põrand pesuvahendiga niisutatud niiske mikrokiudmopiga.

Kas laudpõrandat on võimalik ise lihvida või on selleks vaja professionaali?

Uut männi- või kuuselaudpõrandat on tavaliselt võimalik ise karestada, kasutades selleks pikendusvarre külge kinnitatud lihvimistuge ja 120 karedusega liivapaberit. Põrand lihvitakse puidusüü suunas, üks laud korraga, otsast lõpuni, olles ettevaatlik ristlihvimisliigutuste ja lisapeatuste suhtes. Kui on vaja eemaldada vana pinnatöötlus või põrand välja lihvida, peaks lihvimistöid tegema pädev professionaal. Lihvimisvead muutuvad silmatorkavalt nähtavaks, eriti värvilise töötlemise korral.

Milline on õlitöötlemiseks sobiv lihvimiskaredus?

Üldjuhul lihvitakse puitpõrandad enne pinna õlivahatamist lihvpaberi karedusega P120. Mööbli ja töötasapindade viimistlemisel kasutatakse tavaliselt karedust P150–220, olenevalt pinnatöötlusest ja pinna kasutusest.

Kuidas puhastada töövahendeid, näiteks pintsleid?

Osmo pintslipuhastusainega 8000 või lakibensiiniga.

Kas Osmo tooteid võib omavahel segada?

Jah, üksikute toodete värvitoone saab vastavalt soovile omavahel segada. Näiteks Osmo toonivate õlivahade värvitoone saab omavahel segada, et luua veelgi laiem värvivalik.

Kui kaua Osmo toodetega viimistletud pind vastu peab?

Puitviimistluse vastupidavus ei sõltu mitte ainult tootest ja puidu asukohast, vaid ka ilmastikutingimustest. Seetõttu tuleks renoveerimisel alati neid punkte arvesse võtta. Rutiinselt pinna seisukorda jälgides saab määrata sobiva aja renoveerimiseks.

Kas Osmo tooted sobivad allergikutele?

See sõltub täielikult tootest ja allergia tüübist. Kõik Osmo tooted põhinevad looduslikel taimeõlidel ja vahadel. Oleme loobunud täielikult nn “looduslike lahustite”, näiteks apelsiniõli kasutamisest, mis võib põhjustada allergiat. Soovi korral saame teile saata toote ohutuskaardi. Teise võimalusena leiate need ka meie veebisaidilt üksikute toodete lehtede alt.

Kas Osmo toodetega töötamiseks on vajalik kaitseriietus?

Isikliku ohutuse tagamiseks pole kaitseriietuse kandmine vajalik. Siiski tuleks vältida kokkupuudet käte ja silmadega. Lihvimisel tuleb alati kanda tolmumaski.

Mul on hoone välisküljele tekkinud mustad täpid. Mis see on, kust see tuleb ja mida ma saan selle eemaldamiseks teha?

Väikesed mustad täpid pinnal võivad olla kas hallituse või seente rünnakud. See juhtub niiskuse või muude keskkonnamõjude tõttu ning esineb sageli varjulistes kohtades ning vee või taimede läheduses. Soovitame see eemaldada Osmo Gard Cleani, Osmo puidupuhastusainega või Osmo Intensiivse puhastusainega. Seejärel tuleb puit töödelda sobiva viimistlusvahendiga, nt. Osmo kaitsva puiduõliga.

Kas õues on bambusele sobivaid viimistlusi?

Ei, sobivaid viimistlusi pole, sest bambus on muruliik, millel pole tegelikult poore, millesse viimistlus imenduks.

Kas Osmo majavärvi saab kasutada terrassil?

Osmo majavärvi ei saa kasutada terrassil. Terrassid on mehaaniliselt koormatud pinnad ja majavärv ei ole kulumiskindel. Sellistele aladele sobivad Osmo kaitsev puiduõli või Osmo terrassiõli.

Miks värvitu Osmo Polyx Original muudab puidu värvi, kuigi sildil on kirjas, et tegemist on värvitu viimistlusega? Kuidas seda vältida?

Meie puiduviimistlus täiustab puidu värvi ja toob esile puidusüü. Isegi kui viimistlus on kuiv, näeb puidupind ikkagi välja nagu oleks märg. Seda me nimetame “püsivaks märjaks efektiks”. Selle vältimiseks kasutage esimese kihina Osmo Polyx Original Effekt Naturali, mis sisaldab vähesel määral valgeid pigmente, et seda efekti neutraliseerida.

Kuidas puitpõrandaid õigesti hooldada?

See kõik sõltub sellest, kuidas seda kasutatakse. Rutiinseks ja õrnaks pesemiseks soovitame mopiveele lisada Osmo Wisch-Fixi. Optimaalsed tööriistad põrandate hooldamiseks on Osmo puhastusmoppide komplektis. Kui põrand hakkab välja nägema tuhm, värskendage seda lihtsalt Osmo puhastus- ja kaitsevahaga. Seda saab teha ka väikestel aladel, nt. uste lähedal või tiheda liiklusega kohtades, ilma nähtavaid üleminekujälgi jätmata. Kui kulumisjäljed on suuremad, tuleks põranda viimistlus uuesti üle katta samade Osmo õlivahadega.

Millised on ideaalsed temperatuurid Osmo toodete pealekandmiseks?

Osmo välistooted on kõik õlipõhised ja õlid taluvad külma, neid võib kasutada ka külmumistemperatuuridel. Oluline on, et kaetav pind oleks puhas, kuiv ja jäävaba. Enne kasutamist tuleks toodet hoida toatemperatuuril u. 24-36 tundi. Veepõhiseid tooteid ei tohi hoida ja kasutada temperatuuril alla 5 °C, kuna on oht, et need võivad külmuda. Samuti ei tohiks Osmo tooteid kasutada temperatuuril üle 35°C, et vältida liiga kiiret kuivamist.