Uviwax® UV-kaitsega

Tasu kolme võrdse maksena 3 x 19,49

Osmo Uviwax® UV-kaitsega sobib kasutamiseks eraldiseisva viimistlusvahendina puitpaneelidele, lagedele, samuti ka kappidele ja ustele.

58,46176,55

Tootekoodid: 7200, 7266

Värvitu või läbipaistev, siidjas vahataoline viimistlusvahend sisetöödeks. Osmo Uviwax® õlivahaga viimistletud pind on mustust ja vetthülgav, tugev ning kulumiskindel, pinda siluv. Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab paisumist ja kokkutõmbumist. Kuiv viimistlus on ohutu inimestele, loomadele ja taimedele ning sobib vastavalt EU normi EN 71.3 ka laste mänguasjade viimistlemiseks. Sülje- ja higikindel (DIN 53160). Osmo Uviwax UV- kaitsevaha kaitseb puitu UV-kiirguse kahjuliku mõju eest. Puidu kolletumine väheneb oluliselt ning loomulik hele puidu toon säilib pikema aja jooksul.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo Uviwax® UV-kaitsega sobib kasutamiseks eraldiseisva viimistlusvahendina puitpaneelidele, lagedele, samuti ka kappidele ja ustele. Sobib ka tööstulikult viimistLetud Osmo Uviwax® UV-kaitsega puidupindade renoveerimiseks (saetud servade ja kruvi aukude ülevärvimine, lisaliistud, lauad jne.).

Üldinfo

KOOSTISAINED
Polümeeridispersioon, vahad ning UV-kaitse lisaaineid. Lahusti: vesi Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 130gr/l (Cat A/e (2010)). HOIUSTAMINE Toodet on võimalik säilitada 2 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Säilitada temperatuuril 5 kuni 35°C. Vätida toote külmumist.

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 1.05-1.15 g/cm³
Viskoossus: 20-35s DIN EN ISO 2431/3 mm
pH väärtus: 8.1-8.9
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 2 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Säilitada temperatuuril 5 kuni 35°C. Vätida toote külmumist.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 16 m²
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 18%, soovitav temperatuur viimistluse ajal vähemalt +10°C) Osmo Uviwax® UV-kaitsega on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Kui vajalik, kasuta lihvpaberit. Väga vaigustel puiduliikidel (nt. lehis) tuleb pind enne Uviwax® – ga töötlemist puhastada Osmo lahustiga 8000 või lakibensiiniga. Osmo Uviwax® on mõeldud kasutamiseks puhtal, viimistlemata puidul. Vajadusel lihvida pind eelnevalt peene liivapaberiga. Juba Uviwaxiga töödeldud pindade värskendamiseks piisab puhastatud pinnale ühest kihist. Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet ääre peal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega.

PEALEKANDMINE
Kanda puhtale, kuivale puidu pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo Aqua pintslit, või pihustiga peale kandes. Laske kuivada 3-4 tundi, tagades hea ventilatsioon. Soovi kooral saab enne teise kihi pealekandmist kuivanud pinda siluda peenteralise liivapaberiga (P360) või lihvimispadjaga. Teine kiht kanda peale samamoodi ühtlaselt ja õhukeselt. Renoveerimiseks piisab, kui kanda puhtale kuivale õlitatud pinnale üks õhuke kiht.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Koheselt peale kasutamist seebi ja veega.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 16 m²
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

VIHJE
Uviwax® UV-kaitsevaha ei vaja eraldi krunti. Toodet mitte lahjendada või segada teiste viimistlusainetega.

Ohutus

HOIATUS
Hoidke eemale laste käeulatusest. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga.Vältida pihustusaurude sissehingamist. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Tagada töötamise ajal hea ventilatsioon. Avada purk ettevaatlikult. Vältida toote sattumist keskkonda. Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid

Videod