Allahindlus!

UV-kaitseõli/ UV-kaitseõli Extra

Tasu kolme võrdse maksena 3 x 11,69

Satiinmatt dekoratiivne, õlide baasil puiduviimistlusvahend kõikidele puiduliikidele välistingimustes.

35,07106,98

Tootekoodid: 410, 420

UV-kaitse õli 410 - ei sisalda biotsiide - kuiv viimistlus on ohutu inimestele, loomadele ja taimedele ning sobib vastavalt EU normi EN 71.3 ka laste mänguasjade viimistlemiseks. Sülje- ja higikindel (DIN 53160).

UV-kaitseõli Extra 420 - sisaldab biotsiide - viimistlusvahend sisaldab aktiivseid koostisosi, mis annavad ennetava kaitse vetikate ja seenehaiguste vastu.

Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab puidu pundumist ja kokkutõmbumist. Vetthülgav viimistlus ei pragune ega kooru. Lõpliku viimistluskihina juba viimistletud puidul, Osmo UV-kaitseõli/ UV-kaitseõli Extra pikendab oluliselt renoveerimise vajaduse intervalli. Eraldiseisva viimistlusvahendina, takistab puidu loomulikku halliks tõmbumise protsessi vertikaalsetel pindadel 12 kordselt võrreldes viimistlemata puiduga. Lihtne pealekandmine, lihvimine ei ole vajalik.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo UV-kaitseõli/ UV-kaitseõli Extra on ideaalne kõikidele vertikaalsetele puitpindadele välistingimustes; aknad, autovarjualused, puitlaudised, aiad, lehtlad ja suvilad.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalille- ja sojaoa õli, takjaõli ja liinaseemneõli) Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Biotsiidne koostisaine: propikonasool Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 400gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.9-1.0 g/cm³
Viskoossus: >50s DIN EN ISO 2431/3 mm
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt: >60 °C acc. DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 18 m².
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 20%). Osmo UV-kaitseõli Extra on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Võimalusel katta puit viimistlusvahendiga enne paigaldamist neljast küljest. Vaakumimmutatud puit lasta enne viimistlemist ilmastiku käes seista vähemalt 3 kuud. Kõvad ja vaigused (Lehis) puiduliigid lasta seista enne viimistlemist ilmastiku käes vähemalt 6 nädalat. Seeläbi muutub puidu pind imavamaks ja viimistlusaine pääseb paremini mõjule. Aluskihina soovitatakse kasutada toonitud viimistlust, nt. Osmo lahustivaba kaitsev puiduõli, Osmo Kaitsev puiduõli või Osmo majavärv. Renoveerimiseks puhasta vana mikropoorne puiduviimistlus hoolikalt mustusest. Juba halliks tõmmanud puit puhastada Osmo puidupinna taastamisvahendiga Kraft- Gel (6609). Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet äärepeal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega. Täiendava kaitse sine, mädaniku ja putukate eest soovitatakse puit võimalusel katta igast küljest Osmo WR värvitu puiduimmutiga*.

*Kasutage biotsiide ohutult! Enne kasutamist lugege alati läbi tootel olev infosilt.

PEALEKANDMINE
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit või mikrokiust rulli. Laske kuivada 12 tundi, tagades hea ventilatsioon. Pärast kuivamist kanda peale teine kiht õhukeselt ja ühtlaselt.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 18 m².
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

MÄRKUS
Õlid võimendavad puidu loomulikku tooni (püsiv märg efekt). Sõltuvalt ilmastikuoludest soovitatakse Osmo UV-kaitseõliga Extra viimistletud pindasid uuendada 3-4 aasta tagant või vajadusel varem. Väga ekstreemsete ilmastikuoludega kokkupuutes olevad detailid võivad vajada sagedasemat hooldust. Horisontaalsele alusele paigaldatud vertikaalsed elemendid peavad olema vähemalt 15 kraadise nurga all. Teravad servad peavad olema ümarad (raadiusega > 2 mm). Kui puidu hallinemise protsess on juba alanud, tuleb pind puhastada Osmo puidupinna taastamisvahendiga Kraft-Gel (6609) ja seejärel viimistleda pind 2 kihti Osmo UV-kaitseõli Extraga. Et saavutada UV kaitsefaktor 12, tuleb UV-kaitseõli Extra pinnale kanda 2 kihti. Üks kiht töötlemata puidul ei anna piisavat kaitset ja viimistluse eluiga on oluliselt lühem. Omades kõrget õlisisaldust, annab viimistlusvahend eelnevalt valgeks viimistletud pindadele kerge kollaka tooni. Seetõttu soovitame valgel pinnal kasutada lisakaitsena Osmo kaitsvat puiduõli 900 Valge. Osmo UV-kaitseõli Extra sisaldab biotsiide ja on seega mõeldud kasutamiseks vaid välistingimustes. Tõhusaks kaitseks vetikate ja seenhaiguste tekke vastu tuleb pinnale kanda 2 kihti viimistlusvahendit. Vastavalt uusimatele tehnilistele uuringutele pole võimalik pakkuda püsivat kaitset vetikate ja seenhaiguste eest.

Ohutus

HOIATUS
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Sisaldab 2-butanoonoksiimi ja propikonasool, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Kahjulik veeorganismidele, võib põhjustada pikaajalist kahjulikku mõju veekeskkonnale. Vältida toote sattumist keskkonda. Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid

Videod