UV-kaitseõli toonitud

Tasu kolme võrdse maksena 3 x 16,37

Läbipaistev, kergelt toonitud, satiin, õlide baasil puiduviimistlus vahend kõikidele puiduliikidele välistingimustes.

49,11148,49

Tootekoodid: 425, 425, 426, 427, 428, 429, 431, 432

Lõpliku viimistluskihina juba viimistletud puidul, Osmo UVkaitseõli Toonitud pikendab oluliselt renoveerimise vajaduse intervalli. Eraldiseisva viimistlusvahendina takistab puidu loomulikku halliks tõmbumise protsessi vertikaalsetel pindadel 12 kordselt võrreldes viimistlemata puiduga. Viimistlusvahend sisaldab aktiivseid koostisosi, mis annavad ennetava kaitse vetikate ja seenehaiguste vastu.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo UV-kaitseõli Toonitud on ideaalne vahend kõikidele vertikaalsetele puitpindadele välistingimustes; uksed; aknad, autovarjualused, puitlaudised, aiad, lehtlad ja suvilad. Sobib ka bambusest postide viimistlemiseks.

 

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalille- ja sojaoa õli, takjaõli ja liinaseemneõli) Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Biotsiidne koostisaine: propikonasool Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 400gr/l (Cat A/e (2010).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.9-1.0 g/cm³
Viskoossus: >50s DIN EN ISO 2431/3 mm
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt: >63°C acc. DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 18 m².
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 20%). Osmo UV-kaitseõli Toonitud on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Võimalusel katta puit viimistlusvahendiga enne paigaldamist neljast küljest. Kõvad ja vaigused puiduliigid lasta seista enne viimistlemist ilmastiku käes vähemalt 6 nädalat. Seeläbi muutub puidu pind imavamaks ja viimistlusaine pääseb paremini mõjule. Renoveerimiseks puhasta vana mikropoorne puiduviimistlus hoolikalt mustusest. Juba halliks tõmmanud puit puhastada Osmo puidupinna taastamisvahendiga Kraft- Gel (6609). Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet äärepeal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega. Täiendava kaitse sine, mädaniku ja putukate eest soovitatakse puit võimalusel katta igast küljest Osmo WR värvitu puiduimmutiga (4008).

PEALEKANDMINE
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit või mikrokiust rulli. Laske kuivada 12 tundi, tagades hea ventilatsioon. Pärast kuivamist kanda peale teine kiht õhukeselt ja ühtlaselt. Teise kihina võib kasutada ka värvitut UV-kaisteõli Extra 420. Renoveerimiseks piisab, kui kanda puhtale kuivale õlitatud pinnale üks õhuke kiht.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 18 m².
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

MÄRKUS
Sõltuvalt ilmastikuoludest soovitatakse Osmo UV-kaitseõliga Toonitud viimistletud pindasid uuendada 3-4 aasta tagant. Väga ekstreemsete ilmastikuoludega kokkupuutes olevad detailid võivad vajada sagedasemat hooldust. Horisontaalsele alusele paigaldatud vertikaalsed elemendid peavad olema vähemalt 15 kraadise nurga all. Teravad servad peavad olema ümarad (raadiusega > 2 mm). Kui puidu hallinemise protsess on juba alanud, tuleb pind puhastada Osmo puidupinna taastamisvahendiga Kraft-Gel (6609) ja seejärel viimistleda pind 2 kihti Osmo UV-kaitseõliga Toonitud. Et saavutada UV kaitsefaktor 12, tuleb UV-kaitseõli Toonitud pinnale kanda 2 kihti. Üks kiht töötlemata puidul ei anna piisavat kaitset ja viimistluse eluiga on oluliselt lühem. Osmo UV-kaitseõli Toonitud sisaldab biotsiide ja on seega mõeldud kasutamiseks vaid välistingimustes. Tõhusaks kaitseks vetikate ja seenhaiguste tekke vastu tuleb pinnale kanda 2 kihti viimistlusvahendit. Vastavalt uusimatele tehnilistele uuringutele pole võimalik pakkuda püsivat kaitset vetikate ja seenhaiguste eest.

Ohutus

HOIATUS
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Sisaldab propikonasool, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Kahjulik veeorganismidele, võib põhjustada pikaajalist kahjulikku mõju veekeskkonnale. Vältida toote sattumist keskkonda.Vedelaid jäätmeid ja tühje toote purke utiliseerida vastavalt keemiliste jäätmete utiliseerimise määruseid järgides. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!).

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse. UV-Kaitseõli Extra Natural 429 kaitseb puitu peaaegu nähtamatul moel. Säilib puidu loomulik naturaalne toon – ei võimenda puidu tooni ja ei jäta nn. märja efekti muljet. Tumedatel, punakatel puiduliikidel jätab Osmo UV-Kaitseõli Extra Natural 429 natuke valkja pinna. Kindlasti soovitav eelnevalt teha proovikatmine.

Dokumendid