Ukse- ja aknavärv

Tasu kolme võrdse maksena 3 x 13,64

Osmo Ukse- ja aknavärvi on soovitatav kasutada välis- ja sisetingimustes.

40,92198,76

Tootekood: 2104

Suure vastupidavusega läbipaistmatu, satiinläikega mikropoorne puiduviimistlusvahend. Tootel on ülimalt kõrge ( 85% ) tahke aine sisaldus. Kõrge tahke aine sisaldus annab tootele hea vastupidavuse ja suure katvuse. Vetthülgav, ilmastiku- ja UV kindel viimistlus ei pragune ega kooru. Seetõttu on see ideaalne viimistlus ustele, akendele ja aknalaudadele. Värskendamiseks kanda pinnale uus õhuke kiht õli (ei vaja eelnevat lihvimist ega kruntimist). Lihtne ja sujuv pealekandmine.Kuivana ohutu inimestele, loomadele ja taimedele ning sobib laste mänguasjade viimistlemiseks vastavalt EN 71.3 (Euronorm), sülje- ja higikindel vastavalt DIN 51360.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo Ukse- ja Aknavärvi on soovitatav kasutada välis- ja sisetingimustes. Ideaalne viimistlus stabiilsete mõõtmetega konstruktsioonidele, nt. aknad, aknaluugid ja uksed, kuid ka mitte stabiilsete mõõtmetega konstruktsioonidele nt. tuulekastid, väravad, vaheseinad, lehtlad, postid, aiamajad, kasvuhooned ja aiamööbel.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid (päevalille-, sojaoatakjaõli) Titaan-dioksiid (valge pigment) Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) EU piirväärtus sellele tootele (kat.A/d):300 g/l VOC (2010) See toode sisaldab max 300 g/l VOC

TEHNILISED ANDMED
Erikaal: 1,31 – 1,33 g/cm³
Viskoossus: 105-115s DIN EN ISO 2431/4 mm
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt: >60°C DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24 tunni jooksul.

KATVUS
1 L – 20 m2 üks kiht.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 20%). Osmo ukse- ja aknavärv on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Täiendava kaitse sine, mädaniku ja putukate eest soovitatakse puit võimalusel katta igast küljest Osmo WR värvitu puiduimmutiga (4008).Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet äärepeal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega.

PEALEKANDMINE
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit või mikrokiust rulli. Laske kuivada 10-12 tundi, tagades hea ventilatsioon. Pärast kuivamist kanda peale teine kiht õhukeselt ja ühtlaselt. Renoveerimiseks piisab ühest kihist puhtale kuivale pinnale.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 L – 20 m2 üks kiht.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

MÄRKUS
Suure õlisisalduse tõttu võib tumedamate pindade viimistlemisel tekkida kerge kollakas efekt.

Ohutus

HOIATUS
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett.Kasutada ainult väljas või hästi ventileeritavas ruumis. Hoiatus! Pihustamisel võivad lenduda ohtlikud sissehingatavad piisad. Vältida pihustusudu sissehingamist. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!).Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid