Allahindlus!

Tiigiõli Spray

Värvitu, vett ja mustust tõrjuv kaitseõli aiamööblile.

36,48

Tootekood: 008

Osmo Tiigiõli tungib sügavale puidu pinda, laseb puidust niiskusel välja aurustuda ning takistab puidu pundumist ja kokkutõmbumist. Mikropoorne viimistluskiht ei pragune ega kooru. Värskendamiseks kanda pinnale uus õhuke kiht õli (ei vaja eelnevat lihvimist).

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo pihustatav Tiigipuuõli on kaitseks ja hoolduseks puidust aiamööblile, mis on valmistatud tiigipuust või teistest puiduliikidest. Sobib kasutamiseks läbipaistva viimistlustena puidust aiamööblil.

 

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalilleõli, sojaoa-, takja- ja linaseemneõli ) Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) Surugaas: propaan/butaan Spray.

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.85 – 0,9 g/cm³ Viskoossus: ei ole määratletud Lõhn: iseloomuliku lõhnaga Leekpunkt: ei ole määratletud, aerosool.

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 2 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud.

KATVUS
1 L – 5-10 m2 üks kiht.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 20%). Osmo Tiigiõli Spray on valmis kasutamiseks. Raputada aerosoolpakendit tugevalt ja teha proovipihustamine. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Uued, suure õlisisaldusega puiduliigid on enne viimistlemist soovitav last seista ilmastiku käes (umbes 4 nädalat). Või puhastada pind eelnevalt Osmo lahustiga 8000 või White spiritiga. Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet ääre peal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega.

PEALEKANDMINE
Pihustuskaugus ligikaudu 25 cm. Seejärel hõõruda pintsliga puitpinna sisse. Töötlemise ajaks katta ja kaitsta pinnad, mis ei vaja töötlemist. Liigne kogus eemaldada lapiga. Lasta kuivada 12 tundi (23 °C/50 % õhuniiskust). Kuivamise ajal tagage hea ventilatsioon. Seejärel kanda peale teine kiht. Renoveerimiseks piisab tavaliselt ühest kihist. Peale kasutamist puhastada pihustusotsik.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 L – 5-10 m2 üks kiht.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

MÄRKUS
Osmo Tiigiõli on värvitu ja seetõttu ei kaitse UV-kiirte eest (hallinemine). Kui soovitakse säilitada puidu naturaalne toon (nt. Bangkirai), soovitame pind katta vastavat tooni Osmo terrassiõliga või Osmo kaitsva puiduõliga.

Ohutus

HOIATUS
Pakend on rõhu all: kaitsta otsese päikesevalguse eest ja hoida temperatuuril mitte üle 50˚C. Pakendit mitte purustada ega visata lõkkesse. Mitte pihustada otsesesse leeki või hõõguvatele materjalidele. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida eemal süttimisallikatest, töötamise ajal mitte suitsetada. Vältida pihustusaurude sissehingamist. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Silma sattumisel loputada koheselt rohke veega ja pöörduda arsti poole. Töötamise ajal kanda sobivat kaitseriietust, kaitsekindaid ja – prille. Tagada piisav ventilatsioon. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Ei tohi pihustada samaaegselt muude lakkide ja toodetega, mis sisaldavad nitrotselluloosi. Isesüttimise oht!

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid