Allahindlus!

Terrassiõli

Satiinmatt dekoratiivne, õlide baasil puiduviimistlusvahend kõikidele puiduliikidele

23,39101,02

Tootekoodid: 004, 006, 007, 009, 010, 013, 014, 016, 019, 020, 021

Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab puidu pundumist ja kokkutõmbumist. Vetthülgav, ilmastiku- ja UV kindel* viimistlus ei pragune ega kooru (* värvitu 007 on ilma UV-kaitseta). Värskendamiseks kanda pinnale uus õhuke kiht õli (ei vaja eelnevat lihvimist). Lihtne ja mugav peale kanda, ei moodusta kilet.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo terrassiõlid kaitsevad puitterrasse, aiamööblit ja vaheseinu, mis on valmistatud okas- ja väärispuidust, nt. immutatud mänd, Douglase Kuusk, Seeder, Tamm või Bangkirai - sobib ka Tiigi, Eukalüpti ja muude eksootiliste puiduliikide viimistlemiseks.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalille- ja sojaoa õli) raudoksiid ja orgaanilised pigmendid Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) VOC klassifikatsioon kooskõlas EL-i eeskirjadega (2004/42/ EC): alla 500gr/l.

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.85-0.95 g/cm³
Viskoossus: 30-60s DIN EN ISO 2431/3 mm
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt: >60°C – DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1 L – 24 m2 üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 18%). Osmo terrassiõli on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Kõvad ja õlirikkad puiduliigid (nt. Massaranduba, Bangkirai, Garapa, Teak) soovitatakse enne viimistlust lasta seista ilmastiku käes vähemalt 4 nädalat või puhastada pind White Spiritga. Vaigused puiduliigid (nt. Lehis, Ebatsuuga) lasta seista enne viimistlemist ilmastiku käes vähemalt 6 nädalat. Vaakumimmutatud puit lasta enne viimistlemist ilmastiku käes seista vähemalt 3 kuud. Juba halliks tõmmanud puit puhastada Osmo puidupinna taastamisvahendiga Kraft- Gel (6609). Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet äärepeal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega. Täiendava kaitse sine, mädaniku ja putukate eest soovitatakse puit võimalusel katta igast küljest Osmo WR värvitu puiduimmutiga (4001)*.

Kasutage biotsiide ohutult! Enne kasutamist lugege alati läbi tootel olev infosilt.

PEALEKANDMINE
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit või puuvillast lappi (nt. aiamööblile). Suurematel pindadel soovitame kasutada Osmo põrandapitslit 150 mm, mis on mõeldud just terrassidele. Kanda peale ühtlase ja õhukese kihina. Laske kuivada 12 tundi, tagades hea ventilatsioon. Pärast kuivamist kanda peale teine kiht õhukeselt ja ühtlaselt. Vähem intensiivse tooni soovi korral võib teise kihina pealekanda Osmo värvitu libisemisvastase terrassiõli (430).

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

MÄRKUS
Osmo tiigiõli 007 on värvitu ja seega pakub ainult osalist kaitset UV-kiirguse eest (puidu hallinemine).

KATVUS
1 L – 24 m2 üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Ohutus

HOIATUS
Hoidke eemale laste käeulatusest. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Sisaldab 2-butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid

Videod