Põrandate hoolduskomplekt

Tasu kolme võrdse maksena 3 x 17,93

Osmo põrandate hoolduskomplekt sobib puhastamiseks ja hooldamiseks puitpõrandatel, mis on viimistletud Osmo Polyx õlivahadega.

Komplekt sisaldab:
Pesuvahendi  kontsentraat Wisch-Fix (8016) – 1l
Puhastus- ja kaitsevaha spray 3029 – 0,4l
Puhastus ja poleerlapid

53,78

ESMANE HOOLDUS
Esmane hooldus ja puhastamine (ka eelnevalt viimistletud põrandad peale paigaldust). Eelnevalt õlivahaga kaetud puitpõrandad tuleb peale paigaldust puhastada. Lahtine tolm ja mustus on soovitav eemaldada harja või tolmuimejaga. Tugevamad plekid võib eemaldada niiske lapi või mopiga kasutades Osmo Wish-Fix (8016) vesilahust. Vajadusel kuivatage põrand peale niisket puhastust. Väga tugevaid plekke, mis ei allu eeltoodud vahenditele saab puhastada hooldus- ja puhastusvahaga (3029, 3087). Kandke või pihustage puhastusvaha plekile (põrand peab olema täiesti kuiv), oodake mõni hetk ja pühkige plekk poleerimislapiga ära. Kui see ei aita kasutage pleki eemaldamiseks abrasiivseks puhastuspatja. Vajadusel võib parandatud koha või kogu põranda katta õhukese kihi hooldusvahaga (2 teelusikatäit 1 m2 või 80-100m²/ 1L, aerosoolpakend 0,4 l on ettenähtud 32-40 m² pinna hooldamiseks). Väiksemad pinnad poleerida peale vaha pealekandmist lapiga, suurematel pindadel on soovitav kasutada poleermasinat ja valget poleerpatja.

REGULAARNE PUHASTAMINE JA HOOLDUS KODUMAJAPIDAMISTES
Igapäevaseks puhastuseks on piisav tolmumopi, harja või tolmuimejaga teostatud kuivpuhastus. Vajadusel võib kasutada ka niisket puhastust näiteks kasutades Osmo Spray-Mop komplekti või tavalist puhastusmoppe ja Osmo pesuvahendit WishFix (8016). Väga tugevate plekkide eemaldamiseks võib kasutada Osmo hooldus- ja puhastusvaha (vt. kasutamist eelmisest lõigust). Aegajalt vajavad õlitatud põrandad hooldusõlitust, käidavamad kohad vahel ka täiendavat koht hooldusõlitust. Eelnimetatud töid on võimalik teostada kasutades Osmo hooldusõli või kandes põrandale uue kihi Osmo Polyx®Original õlivaha (3011, 3032, 3062, 3065)

REGULAARNE PUHASTUS JA HOOLDUS ÜHISKONDLIKES RUUMIDES
Bürood, koolid, kauplused jne. Põrandat tuleb puhastada iga päev või ka tihedamalt kui selleks ilmneb vajadus. Niiskeks puhastuseks on soovitav kasutada Osmo Wish-Fix kontsentraadi (8016) vesilahust (NB! Jälgida, et kasutataks niisket puhastust mitte märga, liigne vee kasutamine rikub puitpõranda!). Hooldusõlitust või töötlust hooldusvahaga tuleb teostada regulaarselt ja vastavalt ruumide kasutuskoormusele. Enne hooldust tuleb põrand puhastada ja lasta tal täielikult kuivada, teostada hooldusõlitus ning lasta peale selle teostamist kindlasti 10-12 tundi kuivada. Küsige ühiskondlike ruumide hooldusjuhiseid Osmo toodete müüjatelt! Kõikide õlitatud põrandate puhul on võimalik vajadusel ka nende osaline renoveerimine.

 

Üldinfo

PUHASTUS- JA KAITSEVAHA 3029, 3087 ja PUHASTUS- JA KAITSEVAHA Spray 3029
Osmo puhastus- ja kaitsevaha sobib raskete plekkide eemaldamiseks nt. rasv või kingakreem ja on ideaalne kõikide Osmo Polyx® õlivahaga viimistletud puitpindade värskendamiseks.

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed vahad (karnauba- aj kandelilla vaha) parafiinid, alifaatsed ühendid (>30%).

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

PESUVAHEND WISCH-FIX 8016
Osmo pesu- ja hooldusvahendi kontsentraat Wisch-Fix sobib õlitatud ja vahatatud põrandate puhastamiseks ja hooldamiseks. Võib kasutada ka mööbli, uste ja paneelide puhastamiseks.

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid 5-15% taimsed seebid (anioonsed tensiidid) <5% mitteioonsed tensiidid; säilitusained.

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Ladustamistemperatuur +5 kuni +35°C. Mitte lasta jäätuda.

Kasutamine

PUHASTUS- JA KAITSEVAHA 3029, 3087
EELTÖÖD
Puhastada pind eelnevalt lahtisest mustusest ja tolmust, vajadusel pese pind Wisch-Fix-i ja vee lahusega. Veenduge enne toote kasutama hakkamist, et puidu pind oleks täielikult kuivanud.

PEALEKANDMINE
Kasutada pealekandmiseks kas puuvillast lappi või poleerkäsna piki puidusüüd hõõrudes. Suuremate pindade puhul võib kasutada ka poleermasinat ja valget poleervilti. Töötades tagada korralik ventilatsioon. Õlised lappe hoida õhukindlas või veega täidetud anumas.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 30-40 minutit (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
Toote kulu sõltub suurel määral pinna imendumisest ja määrdumise astmest. 1L tootega saab hooldada umbes 80-100m².

SPRAY PUHASTUSVAHA
PEALEKANDMINE
Pihustada vaha kuivale pinnale, lasta mõjuda 5-15 min. Ning seejärel eemaldada plekk suure imamusega käsna või lapi abil pinda hõõrudes. Töötades tagada korralik ventilatsioon. Õlised lappe hoida õhukindlas või veega täidetud anumas.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 30-40 minutit (23°C/50% õhuniiskust).

KATVUS
Toote kulu sõltub suurel määral pinna imendumisest ja määrdumise astmest. 1L tootega saab hooldada umbes 80-100m².

PESUVAHEND WISCH-FIX 8016
KASUTAMINE
Lahtine mustus eemaldada tolmumopi või tolmuimejaga. Käsitsi töötlus: Ideaalne kasutada Osmo mikrofiiber moppi. Lahjendada Osmo Wisch-Fix veega. Puhastada põrand niiske (mitte märja) mopiga ja kuivatage pind. Regulaarsel kasutamisel muutub pind mustusele ja kulumisele vastupidavamaks. Mehhaaniline töötlus: Pihustada pesuvahendit põrandale. Puhastada pind kasutades nt. Osmo FloorXcenter poleermasinat ja valget vilti. Seejärel kuivatada pind, kasutades mikrokiud poleerpatja. Soovituslik kasutamine põrandatel vähemalt korra kuus.

KATVUS
1 korgitäis (10-15 ml) pesuvahendit Wisch-Fix 1 L vee kohta. Suurema määrdumise korral võib toodet lahjendada kuni 1:1 veega.

Ohutus

HOIATUS
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid