Polyx® õlivaha toonitud

Osmo Polyx® toonitud õlivaha sobib kaitseks kui ka dekoratiivse viimistlusena kõikidele puitpõrandatele nagu täispuit, laudparkett, OSB ja korkpõrand ja mööbel.

23,39187,06

Tootekoodid: 3040, 3067, 3071, 3072, 3073, 3074, 3075

KIRJELDUS
Osmo Polyx® Õlivaha Toonitud on läbikumav, satiin viimistlusvahend mis ühendab endas looduslikke õlisid ja vahasid. Osmo Polyx® õlivahaga töödeldud pind jääb eriliselt tugev ja vastupidav,  vett- ja mustust hülgav. Võrreldes tavapäraste viimistlusvahenditega loob taimsete koostisosade kasutamine ühtlasema ja harmoonilisema välimuse.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo Polyx® toonitud õlivaha sobib kaitseks kui ka dekoratiivse viimistlusena kõikidele puitpõrandatele nagu täispuit, laudparkett, OSB ja korkpõrand ja mööbel.

 

Üldinfo

KOOSTIS
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalilleõli, sojaoa õli, takjaõli, karnauba- ja kandelilla vaha), parafiinid, titaan-dioksiid (valge pigment).
Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba).
Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 500gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.90-0.95 g/cm3
Viskoossus: 30-45s DIN EN ISO 2431/4 mm, tiksotroopne
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt : >60°C. DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1L- 30 m2 üks kiht.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptule- mused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu, korgi või saepuruplaadi pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 18%).
OsmoPolyx® toonitudõlivahaonvalmiskasutamiseks.Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Väikesed kriimud ja augud täida puidupahtliga.
Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Kui vajalik, kasuta lihvpaberit – põrandatel karedusega 100-150, mööblil 180-240. Eemalda tolm.

Polyx õlivaha toonitud tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet ääre peal, eriti kui tegemist on tundmatute pin- dadega.

PEALEKANDMINE

Läbipaistvalt toonitud:
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit või mikrokiust rulli. Laske kuivada 24 tundi, tagades hea ventilatsioon. Soovides intensiivsemat tooni, võib protsessi korrata (aga maksimaalselt 2 kihti).

Kergelt toonitud:
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit või mikrokiust rulli. 20 minuti jooksul peale viimistelmist pühkida õlivaha piki puusüüd puuvillase lapiga või kasutades poleermasinat ja valget poleervilti. Laske kuivada 24 tundi, tagades hea ventilatsioon. Intensiivselt toonitud:

Intensiivsemate toonide saavutamiseks soovitame kasutada Osmo toonivat õlivaha (3101-3188).
Tähtis: Põrandatele kanda max. üks kiht Osmo Polyx® Toonitud õlivaha. Pärast kuivamist kanda peale üks kiht Osmo Polyx® värvitu õlivaha.

TÖÖRISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 24 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1L-30m2ükskiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptule- mused erineda.

MÄRKUS
Liiga paks õli kiht ja ebapiisav ventilatsioon pikendavad oluliselt kuivamisaega.
Troopilistele, tihedatele ja õlirikastele puiduliikidele (Wenge, Merbau, Meranti jne) soovitame viimistlusena kasutada Osmo õlivaha väärispuidule (1101). Soovitame enne teha proovikat- mine.
Korgist pinnad on kõrgema imamisvõimega, seepärast kanda pinnale eriti õhuke kiht. Arvesse tuleb võtta ka pikemat kuivamisaega.
Hoiatus: Mööbli sisemus ja sahtlid katta ühekordselt õhukese kihina, kasutades nt. puuvillast lappi.

Osmo Polyx® õlivahaga kaetud pindasid on lihtne hooldada. Eemaldada lahtine mustus ja tolm tolmuimejaga. Puhastada pinnad Osmo pesuvahendi Wisch-Fix (8016) lahusega, kasutades niisket (mitte märga) moppi.

 

TÄHTIS
Põrandatele kanda max. üks kiht Osmo Polyx® Toonitud õlivaha. Pintslijäljed on võimalik eemaldada 30min. jooksul kasutades kuiva mikrokiust rulli. Pärast kuivamist kanda peale üks kiht Osmo Polyx® värvitu õlivaha.

Ohutus

HOIATUS
Tuleohtlik. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida eemal süttimisallikatest
– töötamise ajal mitte suitsetada. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Silma sattumisel loputada ko- heselt rohke veega ja pöörduda arsti poole. Arsti poole pöör- dudes võtta kaasa toote pakend või etikett.
Sisaldab 2-butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni.
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukind- las anumas (Isesüttimise oht!).
Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega.
Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusand- lust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid

Videod