Polyx® õlivaha Effect hõbe

Tasu kolme võrdse maksena 3 x 20,65

Osmo Polyx® õlivaha Effect on läbikumav viimistlusvahend, mis ühendab endas looduslikke õlisid ja vahasid ning tänu lisatud pigmentidele annab see pinnale ainulaadse efekti.

61,96354,26

Tootekood: 3091

Osmo Polyx® õlivahaga töödeldud pind jääb eriliselt tugev ja vastupidav, vett- ja mustust hülgav.
Võrreldes tavapäraste viimistlusvahenditega loob taimsete koostisosade kasutamine ühtlasema ja harmoonilisema välimuse.

Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab paisumist ja kokkutõmbumist. Vastupidav veini, õlle, koola, kohvi, tee, piima, mahla, vee plekkidele (DIN 68661-1A). Kuiv viimistlus on ohutu inimestele, loomadele ja taimedele ning sobib vastavalt EU normi EN 71.3 ka laste mänguasjade viimistlemiseks. Sülje- ja higikindel (DIN 53160).

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo Polyx® õlivaha Effect Hõbe sobib dekoratiivse efekti lisamiseks eelkõige tumedatele puitpindadele.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalilleõli, sojaoa õli, takjaõli, karnauba- ja kandelilla vaha), parafiinid
(effekti pigment).
Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba).
Toode vastab E
L määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 500gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus)
: 0.90-0.93 g/cm3
Viskoossus: 2530s DIN EN ISO 2431/4 mm, tiksotroopne Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu Leekpunkt : >56°C. DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1L-30 m2 üks kiht.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu, korgi või saepuruplaadi pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 18%).
OsmoPolyx® õlivahaEffectHõbeonvalmiskasutamiseks.Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Väikesed kriimud ja augud täida puidupahtliga.
Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Kui vajalik, kasuta lihvpaberit – põrandatel karedusega 120-150, mööblil 180-240. Eemalda tolm.

Polyx® õlivaha Effect Hõbe tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet ääre peal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega.

PEALEKANDMINE
Tumedatele puiduliikidele:
Kanda puhtale, kuivale puidu pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit või mikrokiust rulli. Laske kuivada 24 tundi, tagades hea ventilatsioon. Pärast kuivamist kanda peale üks kiht Osmo Polyx® värvitu õlivaha.

Heledatele puiduliikidele:
Et soovitud efekt oleks nähtav, kanda esmalt puhtale, kuivale puidu pinnale õhuke kiht Osmo Tooniv Kattev õlivaha 3169 (must) piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo põrandapintslit. Poleerida sisse poleermasina abil, kasutades valget poleervilti. Laske kuivada 24 tundi, tagades hea ventilatsioon.
Seejärel kanda õhukeselt ja ühtlaselt Polyx® õlivaha Effect Hõbe, kasutades Osmo põrandapintslit. Laske kuivada 24 tundi, tagades hea ventilatsioon.
Pärast kuivamist kanda peale üks kiht Osmo Polyx® värvitu õli- vaha.

TÖÖRISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 24 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1L-30 m2 üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

MÄRKUS
Liiga paks õli kiht ja ebapiisav ventilatsioon pikendavad oluliselt kuivamisaega.
Troopilistele, tihedatele ja õlirikastele puiduliikidele (Wenge, Merbau, Meranti jne) soovitame viimistlusena kasutada Osmo õlivaha väärispuidule (1101). Soovitame enne teha proovikat- mine.

Hoiatus: Mööbli sisemus ja sahtlid katta ühekordselt õhukese kihina, kasutades nt. puuvillast lappi. Ilma värvilise kruntkihita on heledatel puiduliikidel efekt vae- valt nähtav.

Ohutus

HOIATUS
Tuleohtlik. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida eemal süttimisallikatest
– töötamise ajal mitte suitsetada. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Silma sattumisel loputada ko- heselt rohke veega ja pöörduda arsti poole. Arsti poole pöör- dudes võtta kaasa toote pakend või etikett.
Sisaldab 2-butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni.
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. N
B! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukind- las anumas (Isesüttimise oht!).
Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN
4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega.
Ohutuskaarti küsida eraldi.


J
ÄÄTMEK
SITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid