Polyx® kiirkuivav õlivaha

Professionaalne, kiire kuivamisega, läbipaistev, tugeva pinnaga toode, mis ühendab endas looduslikke õlisid ja vahasid.

23,391,361,31

Tootekoodid: 3232, 3262, 3240

Polyx Kiirkuivav õlivaha on mõeldud ennekõike professionaalidele. Toode on värvitu, kiireltkuivav satiinmatt õlivaha kõikidele puitpõrandatele. Võib kasutada ka kork ja terrakota, kivi või muude glasuurimata kivipindade õlitamiseks. Sobib ka mööbli ja töötasapindade õlitamiseks. Polyx-Õlivaha “Rapid” ga töödeldud pind jääb eriliselt tugev ja vastupidav, vett- ja mustust hülgav. Pind talub veini, õlle, koola, kohvi, tee, mahlade, piima ja muude vedelike plekke. Mustuse saab eemaldada jäljetult. Renoveerimine, isegi osaliselt, on lihtne. Lihtsalt puhasta ja töötle pind uuesti õliga. Ei ole vaja lihvida ega vana õlivaha eemaldada.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo Polyx® Kiirkuivav õlivaha sobib viimistlemiseks kõikidele puitpõrandatele nagu täispuit ja laudparkett, OSB- ja korkpõrand, samuti ka mööbel.

Üldinfo

KOOSTISAINED
50-60% suure kuivainesisaldusega materjalid Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalilleõli, sojaoa õli, takjaõli, karnauba- ja kandelilla vaha), parafiinid. Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba). Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 500gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.88-0.95 g/cm³ Viskoossus: >70s DIN EN ISO 2431/3 mm, tiksotroopne Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu Leekpunkt : 35-52°C. DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1 L – 24 m2 üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu, korgi või saepuruplaadi pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 18%). Osmo Polyx® Kiirkuivav õlivaha Valge on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Väikesed kriimud ja augud täida puidupahtliga. Kanda ainult pindadele, mis ei ole külmumisohtlikud. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Kui vajalik, kasuta lihvpaberit – treppidel karedusega 100-150, mööblil 180-240. Eemalda tolm.

PEALEKANDMINE
Läbipaistev valge: Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit või mikrokiust rulli. 20 minuti jooksul võib pinda ühtlustada puuvillase lapiga hõõrudes või kasutada poleermasinat ja valget poleervilti. Laske kuivada 4-5 tundi, tagades hea ventilatsioon. Soovides valkjamat tooni, võib protsessi korrata (aga maksimaalselt 2 kihti). Pärast kuivamist kanda peale üks kiht Osmo Polyx® värvitu õlivaha. Intensiivsemate valgete toonide saavutamiseks soovitame esimese kihina kasutada Osmo toonivat õlivaha (3111) või Osmo õlipeitsi (3501). Põrandate renoveerimiseks kasutada max. üks õhuke kiht Osmo Polyx® kiirkuivavat läbipaistev valget õlivaha ja peale pinna kuivamist üks kiht Osmo Polyx® värvitut õlivaha.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 4-5 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 L – 24 m2 üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptule-mused erineda.

MÄRKUS
Liiga paks õli kiht ja ebapiisav ventilatsioon pikendavad oluliselt kuivamisaega. Hoiatus: Mööbli sisemus ja sahtlid katta ühekordselt õhukese kihina, kasutades nt. puuvillast lappi. Troopilistele, tihedatele ja õlirikastele puiduliikidele (Wenge, Merbau, Meranti jne) soovitame viimistlusena kasutada Osmo õlivaha väärispuidule (1101). Soovitame enne teha proovikatmine. Korgist pinnad on kõrgema imamisvõimega, seepärast kanda pinnale eriti õhuke kiht. Arvesse tuleb võtta ka pikemat kuivamisaega (6-8 tundi). Osmo Polyx® õlivahaga kaetud pindasid on lihtne hooldada. Eemaldada lahtine mustus ja tolm tolmuimejaga. Puhastada pinnad Osmo pesuvahendi Wisch-Fix (8016) lahusega, kasutades niisket (mitte märga) moppi.

 

Ohutus

HOIATUS
Tuleohtlik. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida eemal süttimisallikatest – töötamise ajal mitte suitsetada. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Silma sattumisel loputada koheselt rohke veega ja pöörduda arsti poole. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Sisaldab 2-butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse. Ohtlik

Dokumendid

Videod