Polyx® Express õlivaha

Toode on mõeldud ennekõige professionaalidele kasutamiseks. Kiire kuivamisega, läbipaistev, tugeva pinnaga toode, mis ühendab endas looduslikke õlisid ja vahasid.

23,39722,55

Tootekoodid: 3332, 3362

Professionaalne, kiire kuivamisega, läbipaistev, tugeva pinnaga toode, mis ühendab endas looduslikke õlisid ja vahasid. Osmo Polyx® Express õlivahaga viimistletud pind on mustust ja vetthülgav, tugev ning kulumiskindel, pinda siluv. Võrreldes tavapäraste viimistlusvahenditega, loovad taimsed koostisosad ühtlasema ja harmoonilisema välimuse. Lihtne peale kandakruntimine ja lihvimine pole vajalik - see säästab aega ja raha. Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab paisumist ja kokkutõmbumist. Vastupidav veini, õlle, koola, kohvi, tee, piima, mahla, vee plekkidele (DIN 68661-1A). Kuiv viimistlus on ohutu inimestele, loomadele ja taimedele ning sobib vastavalt EU normi EN 71.3 ka laste mänguasjade viimistlemiseks. Sülje- ja higikindel (DIN 53160).

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo Polyx® Express õlivaha sobib viimistlemiseks kõikidele puitpõrandatele nagu täispuit ja laudparkett, OSB- ja korkpõrand, samuit ka mööbel. Lisades tootele kõvendit 6632, sobib ka õlirikastele kõvadele puitudele nagu Meranti, Wenge, Merbau jne.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalilleõli, sojaoa õli, takjaõli, karnauba- ja kandelilla vaha), parafiinid. Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba). Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 500gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.88-0.95 g/cm³
Viskoossus: 20-25s DIN EN ISO 2431/4 mm, tiksotroopne
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt : 30-35°C. DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1 L – 24 m2 üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu, korgi või saepuruplaadi pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 18%). Osmo Polyx® Express õlivaha on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Väikesed kriimud ja augud täida puidupahtliga. Kanda ainult pindadele, mis ei ole külmumisohtlikud. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Kui vajalik, kasuta lihvpaberit – treppidel karedusega 120-150, mööblil 180-240. Eemalda tolm. Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet äärepeal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega.

PEALEKANDMINE
Kanda piki puusüüd ühtlaselt õhuke kiht Osmo Polyx® Express õlivaha puhtale ja kuivale puidu pinnale 10 minuti jooksul. Peale kandmiseks kasutada Osmo pintslit või Osmo mikrokiust rulli. Vältida liigse õli pealekandmist. Jäta kuivama 2-3 tunniks kindlustades hea ventilatsiooni. Teine kiht kanda peale samamoodi ühtlaselt ja õhukeselt. Renoveerimiseks piisab, kui kanda puhtale kuivale õlitatud pinnale üks õhuke kiht.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

Ohutus

HOIATUS
Tuleohtlik. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida eemal süttimisallikatest – töötamise ajal mitte suitsetada. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Käidelda hästi ventileeritavas kohas. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid

Video