Pihustatav õlivaha

Tasu kolme võrdse maksena 3 x 44,40

Osmo Spray-Wax on kõrgekvaliteediline pihustatav õlivaha, mille pind jääb mikropoorne, tugev ja vastupidav, vett ning mustust hülgav.

133,191,047,16

Tootekoodid: 3009, 3012, 3084, 3085, 3086

Puidumuster ja -süü jäävad rõhutatud. Osmo pihustatav õlivaha põhineb taimsetel õlidel ja vahadel. Töödeldud pind ei pragune, kestenda ega kooru. Mustuse saab eemaldada jäljetult. Pind talub veini, õlle, koola, kohvi, tee, mahlade, piima ja muude vedelike plekke (vastavalt DIN 68861-1A).

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo pihustatav õlivaha sobib kõikidele puitpindadele sisetingimustes, mis vajab püsivat, kergesti hooldatavat ja vastupidavat puiduviimistlust, nt. trepid, mööbel, töötasapinnad, lauaplaadid, laste mänguasjad, põrandakatted, jne. Eriti sobilik kasutamiseks niisketes ruumides nagu vannituba ja köök.

Üldinfo

KOOSTISAINED
50-60% suure kuivainesisaldusega materjalid Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalilleõli, sojaoa õli, takjaõli ja kandelilla vaha), parafiinid. Titaan-dioksiid (valge pigment) Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 500gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.85 – 1,08 g/cm³
Viskoossus: 20-36s (4 mm, DIN 53211)
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt : ≥ 30o C DIN 53213

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Külmakindel.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu, korgi või saepuruplaadi pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 18%). Väikesed kriimud ja augud täida puidupahtliga. Kanda ainult pindadele, mis ei ole külmumisohtlikud. Osmo pihustatav õlivaha on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Lihvimisel kasuta alati tolmumaski. Väikesed praod ja augud täitke Osmo puidupahtliga. Eemalda vana lakk. Kui vajalik, kasuta lihvpaberit – treppidel karedusega 100-150, mööblil 180-240. Eemalda lihvimistolm harja või tolmuimejaga.

PEALEKANDMINE
Esimene kiht: kandke pinnale airless/airmix või madalsurve pihustiga. Materjali kulu sõltub puidu liigist ja pinna karedusest, ligikaudu 35-40 g/m2 (3010 Natural 20-25g/m2). Veenduge, et ruumis oleks kuivamisajal tagatud piisav ventilatsioon. Lihvimine: vähemalt karedusega P220. Teine kiht: kandke pinnale airless/airmix või madalsurve pihustiga. Materjali kulu sõltub puidu liigist ja pinna karedusest, ligikaudu 35-40 g/m2. Veenduge, et ruumis oleks kuivamise ajal tagatud piisav ventilatsioon. Peale Spray Wax 3010 Natural esimese kihi pealekandmist sõltub teise kihi pealekandmine soovitud lõpptulemusest: a) teine kiht Spray Wax 3010 Naturaliga jätab kergelt valkja tulemuse, b) teine kiht Spray Wax 3084 Värvitu jätab ’’töötlemata’’ välimuse. Saab pinnale kanda ka pintsli või lapi abil.

PIHUSTI PARAMEETRID
Värvipüstol: Pihustirõhk ca 2,5 – 3.5, düüsi läbimõõt 1.3. – 2.0 mm RP (Reduced Pressure) tehnoloogia Pihustusrõhk ca 1,6-2,0 bar, düüsi läbimõõt 1,6-1,8 mm Airless/Airmix: Sõltuvalt operaatori / masina tööviisist, seadmetest ja vastava süsteemi seisukorrast, samuti töödeldavate toorikute tüübist ja kujust ning selle süsteemi võimaluste mitmekesisuse tõttu on sihtväärtuste avaldamine ebareaalne.

SEADMETE PUHASTAMINE
Seadmed puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg 6-8 tundi normaalsete ilmastikutingimuste korral (23°C/50 % õhuniiskust)

KATVUS 1 L – 24 m2 üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

VIHJE
Mööbli sisemus ja sahtlid katta ühekordselt õhukese kihina, kasutades nt. puuvillast lappi. Toonimiseks võib kasutada Õlipeitsi, milleks on kaks võimalust:

  1. Kanda õlipeits naturaalsete harjastega pintsliga viimistletavale puidu pinnale, seejärel poleerida valge poleervildiga.
  2. Pihustatavat õlivaha võib toonida õlipeitsiga max 30% ulatuses. Tumedatel ja õlirikastel puiduliikidel (Wenge, Merbau, Mahagon jne.) soovitame viimistlusena kasutada Osmo Polyx Õlivaha 2K (6125) või Osmo õlivaha väärispuidule (1101).

Ohutus

HOIATUS
Tuleohtlik. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida eemal süttimisallikatest – töötamise ajal mitte suitsetada. Vältida pihustusaurude sissehingamist. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Silma sattumisel loputada koheselt rohke veega ja pöörduda arsti poole. Töötamise ajal kanda sobivat kaitseriietust, kaitsekindaid ja – prille. Tagada piisav ventilatsioon. Sisaldab 2-butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Toodet ei tohi kasutada samas pihustuskambris kus kasutatakse nitrtsellulooslakke või- värve (isesüttimise oht!). Jälgige kõiki asjakohaseid eeskirju ja reegleid pihustuskambrites töötamisel. Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse. Tootekirjeldustes esitatud andmed põhinevad laboratoorsetel katsetel ja toodete praktilisel kasutamisel. Kõik esitatud väärtused on suunavad ning olenevad muu hulgas toonist ja läikeastmest. Osmo Baltic ei saa mõjutada värvi kasutus- või tööolusid, vastutame ainult värvi kvaliteedi eest ning tagame, et see vastab Osmo kvaliteedikinnitusele. Me ei vastuta kahjude eest, mis tulenevad toote kasutamisest kasutusjuhendi või -otstarbe vastaselt. Meie koduleheküljelt www.osmo.ee leiab ajakohased versioonid tootekirjeldustest ja ohutusjuhenditest.

Dokumendid