Parandus- ja hooldusvaha

Osmo Polyx õlivahadega töödeldud puitpindade väikeste kahjustuste värvitu parandusvaha.

Toon
: 3080 värvitu, pastataoline.

19,87

Tootekood: 3080

Värvitu õlide ja vahade kombinatsioon väikeste kahjustuste parandamiseks kõikidel Polyx®-Oil-iga töödeldud puitpindadel. Osmo Polyx®-Oil parandusvaha põhineb looduslikel taimeõlidel ja vahadel. Sobib puidule ja mikropoorsetele pindadele. Lihtne pealekandmine – ei vaja eelnevat krundimist või lihvimist – see säästab aega ja raha. Vastupidav veinile, õllele, koolale, kohvile, teele, puuviljamahlale, piimale ja veele vastavalt Saksa standardile DIN 68861-1A. Kuiv viimistlus on inimestele, loomadele ja taimedele ohutu, (resistentsed süljele ja higile acc. Saksa DIN 53160, sobib laste mänguasjadele acc. ET 71.3).

SOBIB KASUTAMISEKS

Osmo Polyx®-Oil parandusvaha sobib siseruumides mööblipindadele ja täispuidust või lamineeritud puidust töötasapindadele (nt. köögi töötasapinnad, lauaplaadid, riiulid jne). Sobib ka kõikidele puitpõrandatele, korgile ja OSB-le, samuti treppidele.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Põhineb looduslikel taimeõlidel ja vahadel (päevalilleõli, sojaõli, ohakaõli, karnaubavaha ja kandelillavaha), parafiinil, sikatiivil (kuivatusained) ja vetthülgavatel lisanditel. Dearomatiseeritud lakibensiin (benseenivaba). EL piirväärtus sellele tootele (kat. A/i): 500 g/l VOC (2010). See toode sisaldab max. 500 g/l VOC. Koostisosade üksikasjalikku deklaratsiooni küsida eraldi.

HOIUSTAMINE
Kuni 2 aastat ja kauem, kui seda hoitakse kuivas ja tihedalt suletuna.

TEHNILISED ANDMED
*Erikaal: 0,88-0,95 g/cm³
Viskoossus: kõrge viskoossusega – pastane
Lõhn: nõrk/mahe, pärast kuivamist lõhnatu
Leekpunkt: > 60°C vastavalt DIN EN ISO 2719

KATVUS
75 g katab 2-3 m2 ühe kihina.

Kasutamine

PINNA ETTEVALMISTAMINE
Puidu pind peab olema puhas ja kuiv. Tugevalt saastunud pindu saab puhastada nt. Osmo Spray Cleaneriga ja hõõruda kuivaks. Lihvige puidus väikseid pragusid, suuremaid vahesid või auke ja vajadusel täitke need Osmo puidupahtliga.

PEALEKANDMINE
Kandke ebemevaba lapiga õhukeselt pikki puidusüüd. Laske kuivada u. 8-10 tundi, tagades hea ventilatsioon. Vajadusel korrake toimingut nagu eespool kirjeldatud 2-3 korda.

KUIVAMISAEG
Umbes 8-10 tundi (tavalised kliimatingimused, 23 °C/ 50% õhuniiskus). Madalamad ja/või kõrgemad temperatuurid ja õhuniiskus pikendavad oluliselt kuivamisaega. Kuivamise ajal tagada korralik tuulutus.

KATVUS 75 g katab 2-3 m2 ühe kihina.

MÄRKUS
Õlid suurendavad puidu loomulikku värvi (püsiv märg efekt). Toote liiga paksult pealekandmine ja ebapiisav ventilatsioon pikendab oluliselt kuivamisaega. Kui pärast põhjalikku kuivamist soovitakse kõrgemat läiketaset kandke pinnale õhukeselt Osmo puhastus- ja kaitsevaha ning poleerige kuivaks.

Ohutus

HOIATUS
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Vältida silma, nahale või riietele sattumist Kui vajate arstiabi, hoidke käepärast tootemahuti või toote etikett. Kasutage ainult õues või hästi ventileeritavas kohas. Hoiatus: peske kohe pärast kasutamist selle tootega immutatud riie või hoidke õhukindlas anumas (isesüttimisoht). Kuivanud viimistlus on klassifitseeritud kui B2 (normaalne süttivus) vastavalt standardile DIN 4102. Ohutuskaart on saadaval nõudmisel.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Visake järelejäänud toode ja pakend ära vastavalt kohalikele ametlikele juhistele (jäätmekood 08 01 11). Taaskasutada saab ainult täielikult tühjendatud purke.

Dokumendid