OrganoWood Terrassilaud Select Plus

OrganoWood® on keskkonnasõbralik puitmaterjal, mida on modifitseeritud räniga. OrganoWood® ainulaadne töötlus annab puidule pika elu ning ilusa hõbehalli tooni. Patenteeritud tehnoloogia kaitseb puitu mädanemise eest, loob vetthülgava pinna ja parandab leegikaitset.

1 jm Soodushind – 7,2 EUR / jm
1 m2 Soodushind – 47,06 EUR / m2
1 m2 = ca 6,5 jm (8 mm vahedega)
Mõõdud: 34 x 145 x 4200/4500mm

Küsi lisainfot ja pakkumist osmo@osmo.ee

 

 

OrganoWood® Select Plus on keskkonnasäästlikuks klassifitseeritud terrassilaud, millel on tavapärasest paremad omadused. Looduslikku värvi terrassilaud, mis ei sisalda biotsiide ega mürgiseid raskmetalle, millel on kõrge mädanikukindlus ja esmaklassiline tulekaitse (Cfl-s1). OrganoWood® Select Plus männi tooraine pärineb Põhja-Rootsi parimast männipiirkonnast.

ÜLDINFO

Tooraineks on põhjamaine mänd, mida on modifitseeritud kasutades biokiu muutmiseks auhinnatud ja patenteeritud OrganoClick® tehnoloogiat. Protsess on välja töötatud inspireerituna looduslikust fossiilistumisprotsessist, kus mineraalid tungivad ja mineraliseerivad orgaanilisi materjale. Tehnoloogia abil seotakse räniained puidukiududega kõrge rõhu all ja loovad keskkonna, kus puitu lagundavad seened ei arene.
Pealegi on räniained mittesüttivad, mis tagab puidule leegikaitse. Vedeliku imendumine toimub pinnapuidus ja südamikpuidus paar millimeetrit, luues seeläbi optimaalse kaitse.
Puitu töödeldakse ka OrganoWood® puidukaitsevahendiga 02. Mustuse ja vee kaitse, mis annab mõõtmetele suurema stabiilsuse ning vähendab puidu pinnale kasvu teket.
OrganoWood® Select Plus terrassipuit on ühtlase ja sileda pinnaga. Kuna räniained seonduvad puiduga keemiliselt, jäävad omadused püsima ka pärast pikaajalist kasutamist vihmases või niiskes keskkonnas.

KASUTAMINE

OrganoWood®-Select Plus terrassipuit sobib kasutamiseks maapinnal õues, näiteks terrassid, muulid, aiad jne.

OHUTUS

KESKKOND JA RINGLUSSEVÕTT
OrganoWood®-Select Plus terrassipuit ei sisalda aineid, mida pole võimalik täielikult orgaaniliselt taaskasutada. Toodet ei klassifitseerita keskkonda kahjustavate jäätmete hulka, kuid seda saab vastavalt kohalikele seadustele ringlusse võtta samamoodi nagu tavalist töötlemata puitu. Kõik puidus olevad ained on vastavalt CLP-määrusele (EÜ 1272/2008) klassifitseeritud keskkonnale kahjututeks. Rootsis ehitusmaterjalidele keskkonnamõju väljastanud Sunda Hus on andnud puidule B-reitingu. Tooted on registreeritud BASTA registris.

KATSED JA KLASSIFIKATSIOONID
OrganoWood®-Select Plus terrassipuu jaoks
on läbinud hulga volitatud kolmanda osapoole teste. Mädanikukaitset on testinud Rootsi VTT (SP-Sveriges tekniska Forskningsinstitut) vastavalt standarditele SS-EN 84 ja SS-EN 113 ning tulemuseks on pruunmädaniku kaitseklass 1 vastavalt standardile EN 350-1. SP on katsetanud puitu tulekaitseks vastavalt standardile SS-EN 13501-1 ja saanud reitingu Cfl-s1.

GARANTII
OrganoWood® Select Plus tekipuidul on 10-aastane mädanikukaitse garantii vastavalt OrganoWood AB väljastatud garantiisertifikaadile. Garantii kehtib kõigile OrganoWood® Select Plus terrassipuidule, mida toodavad heakskiidetud tootjad.

DOKUMENDID