Õlivaha väärispuidule

Osmo väärispuidu õlivahaga viimistletud pind on mustust ja vett hülgav, tugev ning kulumiskindel, pinda siluv. Võrreldes tavapäraste viimistlusvahenditega loovad taimsed koostisosad ühtlasema ja harmoonilisema välimuse.

21,05520,28

Tootekood: 1101

Värvitu, siidjasmatt viimistlusvahend, mis ühendab endas looduslikke õlisid ja vahasid. Lihtne peale kanda: kruntimine ja lihvimine pole vajalik - see säästab aega ja raha. Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab paisumist ja kokkutõmbumist. Vastupidav veini, õlle, koola, kohvi, tee, piima, mahla, vee plekkidele. Kuiv viimistlus on ohutu inimestele, loomadele ja taimedele ning sobib vastavalt EU normi EN 71.3 ka laste mänguasjade viimistlemiseks. Sülje- ja higikindel.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo õlivaha väärispuidule Extra Thin sobib kõikidele puiduliikidele sisetingimustes: seinte- ja laepaneelidele, puitpõrandatele, mööblile ja laste mänguasjadele. Tänu oma veekindlusele sobib kasutamiseks ka niisketes ruumides (köögid, vannitoad). Osmo õlivaha väärispuidule Extra Thin on eriti sobilik eksootiliste puiduliikide jaoks, nt. Teak, Jatoba, Wenge, Merbau jne.

Üldinfo

KOOSTISAINED
50-60% suure kuivainesisaldusega materjalid
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalilleõli, sojaoa õli, takjaõli, karnauba- ja kandelilla vaha), parafiinid.
Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba).
VOC klassifikatsioon kooskõlas EL-i eeskirjadega (2004/42/EC): alla 500gr/l.


TEHNILISED ANDMED

Erikaal (tihedus): 0.85-0,87g/cm3
Viskoossus: 39-43 s., DIN EN ISO 2431/3mm, vedel Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu Leekpunkt : > 60°C DIN EN ISO 2719


HOIUSTAMINE

Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.


KATVUS

1L=24m2 üks kiht.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu, korgi või saepuruplaadi pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 18%).
Osmo õlivaha väärispuidule on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt.
Pind peab olema puhas, kuiv. Väikesed kriimud ja augud täida puidupahtliga. Kanda ainult pindadele, mis ei ole külmumisoht- likud.
Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Kui vajalik, kasuta lihvpaberit – põrandatel karedusega 120-150, mööblil 180-240. Eemalda tolm.
Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet ääre peal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega.

PEALEKANDMINE
Osmo õlivaha väärispuidule saab peale kanda pintsliga, lapiga, sissekastmismeetodil või pihustades.
Kanda puhtale, kuivale puidu pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit või lappi (nt. mööbel).

1 kiht: õhukeselt. Laske kuivada 30 minutit. Tagage hea ventilatsioon. Eemaldage õlivaha ülejäägid ning viimistlege töötlemata alad.
2 kiht:
õhukeselt. Laske kuivada 30 minutit. Tagage hea ven- tilatsioon. Eemaldage õlivaha ülejäägid.

Soovituslik kihtide arv: 1 kiht mööblile, 2 kihti põrandale.

Juba litatud pindade renoveerimiseks piisab ühest kihist.


TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE

Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi (23 °C/50 % ohuniiskust). Madalam temperatuur ja/või k
rgem huniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage hea ventilatsioon.

KATVUS
1L= 24m2 üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

MÄRKUS
Õlid võimendavad puidu loomulikku tooni (püsiv märg efekt). Liiga paks õli kiht ja ebapiisav ventilatsioon pikendavad oluliselt kuivamisaega.
Hoiatus:
Mööbli sisemus ja sahtlid katta ühekordselt õhukese kihina, kasutades nt. puuvillast lappi.

Ohutus

HOIATUS
Hoidke eemale laste käeulatusest. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Silma sattumisel loputada koheselt rohke veega ja pöörduda arsti poole.
Sisaldab 2-butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitus- materjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega.
Ohutuskaarti küsida eraldi.

 

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid

Videod