Allahindlus!

Õlivaha terrassilaua otste kaitseks

Tasu kolme võrdse maksena 3 x 10,52

Spetsiaalselt välja töötatud vaha kaitsmaks puidu otsi lõhenemise eest.

31,57

Tootekood: 5735

Osmo puidu otste vaha takistab vee imendumist puitu ja samuti aeglustab puidu kuivamist. Väheneb puidu paisumine ja kokkutõmbumine. Täidab puidu poorid ja seeläbi vähendab ka puidus sisalduvate ekstraktiivainete leket. Vaha on värvitu ning saab kasutata erinevate viimistluste alla.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo õlivaha terrassilaua otste kaitseks on soovitatav palkide- ja laudiste otstele. Sobib okas- ja lehtpuidule, nt. Bangkirai, Tiik, Massaranduba, Garapa, Cumaru, samuti ka Mänd, Kuusk, Douglas, Kuusk, Lehis, Seeder, termotöödeldud puit jne.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalille- ja sojaoa õli, takjaõli, karnauba- ja kandelilla vaha) parafiinid. Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 500gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.88-0.95 g/cm³
Viskoossus: 25-35s DIN EN ISO 2431/4 mm, tiksotroopne
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt: 45-52°C acc. DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1 liitriga saab katta ligikaudu 5 m² ühe kihina või ca 600 terrassilauda mõlemast otsast.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 20%). Osmo õlivaha terrassilaua otste kaitseks on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet äärepeal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega.

PEALEKANDMINE
Kanda pinnale ohtralt kasutades naturaalsete harjastega pintslit. Et saavutada optimaalne kaitse, soovitame pinnale kanda kahes kihis. Teise kihi võib pinnale kanda kas märg- märjale või peale esimese kihi kuivamist.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 3–4 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 liitriga saab katta ligikaudu 5 m² ühe kihina või ca 600 terrassilauda mõlemast otsast.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

MÄRKUS
Katta ainult puidu otsad. Mitte kasutada suurtel pindadel. Teistelt pindadelt pühkida liigne vaha ära. Õlid võimendavad puidu loomulikku tooni (pidev märg efekt). Pärast kuivamist soovitame katta pinnad Osmo puiduviimistlusvahenditega (Osmo terrassiõli, Osmo kaitsev puiduõli, Osmo majavärv).

Ohutus

HOIATUS
Tuleohtlik. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida eemal süttimisallikatest – töötamise ajal mitte suitsetada. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Sisaldab 2-butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Tagada piisav ventilatsioon. Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!).

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid