Õlipeits

Osmo Õlipeitsi on sobilik kasutada kõikidel puitpindadel sisetingimustes, eriti puitpõrandatel, nt. parkett, OSB ja kork, samuti treppidel ja mööblil.

28,06236,17

Tootekoodid: 3501, 3512, 3514, 3516, 3518, 3519, 3541, 3543, 3564, 3590

KIRJELDUS
Läbipaistva või intensiivse tooni andmiseks puitpõrandatele ja mööblile. Õlipeitsi eriline kombinatsioon võimaldab pindasid viimistleda ilma, et ülekatted jäävad näha. Kerge läbipaistev toon on võimalik saavutada, kandes õlipeitsi pinnale roostevaba metallist õlilabidaga. Seejärel poleerida pind, kasutades valget poleervilti.
Viimistletud pind jääb kergelt hajutatud ja mikropoorne. Osmo õlipeitsiga viimistletud pinnad tuleb üle katta nt. Osmo Polyx®Original õlivahaga.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo Õlipeitsi on sobilik kasutada kõikidel puitpindadel sisetingimustes, eriti puitpõrandatel, nt. parkett, OSB ja kork, samuti treppidel ja mööblil.

 

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid (päevalilleõli, sojaoa-, linaseemne- ja takjaõli), parafiinid,
raudoksiid ja orgaanilised pigmendid Titaan-dioksiid (valge pigment)
Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba)
Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max.
VOC sisaldus 500gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.9 – 1,15 g/cm3
Viskoossus: 30-45s (4 mm, DIN 53211)
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt : üle 60
°C DIN 53213

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1L- 24-48 m2 üks kiht.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptule- mused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu, korgi või saepuruplaadi pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 20%). Väikesed kriimud ja augud täida puidupahtliga. Kanda ainult pindadele, mis ei ole külmumisohtlikud.

Osmo Õlipeits on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv.
Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Kui vajalik, kasuta lihvpaberit – treppidel karedusega 100-150, mööblil 180-240. Eemalda tolm.

PEALEKANDMINE
Läbipaistev viimistlus:
Kandke piki puusüüd õhuke kiht Osmo õlipeitsi puhtale ja kuivale puidu pinnale. Peale kandmiseks kasutage Osmo põrandapintslit, Osmo mikrokiust rulli voi Osmo õlilabidat. Poleerige õlipeitsi ühtlaselt, kasutades valget poleervilti. Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi.
Kattev viimistlus:
Kandke teine kiht õhukeselt piki puusüüd puhtale ja kuivale puidu pinnale. Peale kandmiseks kasutage Osmo põrandapintslit, Osmo mikrokiust rulli voi Osmo õlilabidat. Poleerige õlipeitsi ühtlaselt, kasutades valget poleervilti. Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi.
Enamik pintslitõmbeid saab eemaldada 30 minuti jooksul peale esmast pealekandmist.
Veenduge, et ruumis oleks kuivamisajal tagatud piisav venti- latsioon. Osmo toonivat õlipeitsi saab kanda väikestele pindadele ka puuvillase lapiga. Peale täielikku kuivamist tuleb viimase kihina pind viimistleda värvitu Osmo Polyx® õlivahaga.

TÖÖRISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage hea ventilatsioon.

KATVUS
1L- 24-48 m2 üks kiht.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptule- mused erineda.

MÄRKUS
Troopilistele, tihedatele ja õlirikastele puiduliikidele (Wenge, Merbau, Meranti jne) soovitame viimistlusena kasutada Osmo Polyx- Oil 2K (6125) või Osmo õlivaha väärispuidule (1101).

Värvitoon 3501 Valge: intensiivse valge viimistluse puhul võib aja jooksul toimuda kerge loomulik kolletumine. Ka on valge viimistlus vastuvõtlikum mustusele ja plekkidele. Peale kuivamist katta pinnad pigmenteerutud Osmo Polyx® Toonitud õlivahaga 3040 või 3240 (läbipaistev valge).

Värvitoon 3519 Natural: soovitame pinnale kanda õhuke kiht, kasutades Osmo mikrokiust rulli. Peale kuivamist katta pind Osmo Polyx® Original värvitu õlivahaga. Puidupind jääb loomu- lik, ilma püsiva „märg“ efektita. Tumedatel/punastel puiduliikidel võib pind jääda kergelt piimjas.

Ohutus

HOIATUS
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Silma sattumisel loputada koheselt rohke veega ja pöörduda arsti poole.
Töötamise ajal kanda sobivat kaitseriietust, kaitsekindaid ja – prille. Tagada piisav ventilatsioon.
Sisaldab 2-butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni.
NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukind-las anumas (Isesüttimise oht!).
Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega.
Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid

Videod