Allahindlus!

Majavärv

Osmo majavärv on eriti sobilik kõikidele puitpindadele välistingimustes, mis vajavad erakordset vastupidavust.

17,77134,69

Tootekoodid: 2101, 2203, 2204, 2205, 2308, 2310, 2311, 2404, 2501, 2506, 2507, 2606, 2607, 2703, 2704, 2708, 2716, 2735, 2742

Kattev, satiinmatt, naturaalsete õlide baasil viimistlusvahend puidule välistingimustes. Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab puidu pundumist ja kokkutõmbumist. Vetthülgav, ilmastiku- ja UV kindel viimistlus ei pragune ega kooru. Värskendamiseks kanda pinnale uus õhuke kiht õli (ei vaja eelnevat lihvimist). Kuivana, ohutu inimestele, loomadele ja taimedele ning sobib laste mänguasjade viimistlemiseks vastavalt EN 71.3 (Euronorm), sülje- ja higikindel vastavalt DIN 51360. Värvitoonid katavad puidusüü, rõhutades puidu struktuuri.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo majavärv on eriti sobilik kõikidele puitpindadele välistingimustes, mis vajavad erakordset vastupidavust: puitlaudised, rõdud, aknad ja akende luugid, väravad, lehtlad, puitpaneelid, aiamajad ja aiamööbel, autovarjualused, jne. Ideaalne varem töödeldud mikropoorse viimistluse uuendamiseks.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalille-, sojaoatakja- ja liinaseemneõli) raudoksiid ja orgaanilised pigmendid Titaan-dioksiid (valge pigment) Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 400gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal: 1.0-1.35 g/cm³ Viskoossus: 20-60s DIN EN ISO 2431/4 mm Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu Leekpunkt: >60°C DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1 L – 26 m2 üks kiht.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptule-mused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 20%). Osmo majavärv on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Võimalusel katta puit viimistlusvahendiga enne paigaldamist neljast küljest. Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet äärepeal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega. Täiendava kaitse sine, mädaniku ja putukate eest soovitatakse puit võimalusel katta igast küljest Osmo WR värvitu puiduimmutiga (4001)*.
Kasutage biotsiide ohutult! Enne kasutamist lugege alati läbi tootel olev infosilt.

PEALEKANDMINE
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit või mikrokiust rulli. Laske kuivada 10-12 tundi, tagades hea ventilatsioon. Pärast kuivamist kanda peale teine kiht õhukeselt ja ühtlaselt. Renoveerimiseks piisab ühest kihist puhtale kuivale pinnale.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 10-12 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 L – 26 m2 üks kiht.
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptule-mused erineda.

VIHJE
Kui välispindadel (nt. aknad, uksed, fassaadid) soovitakse veel tõhusamat kaitset, kanda peale kuivamist viimase kihina pinnale Osmo UV-kaitseõli Extra 420. See kaitseb pindasid täiendavalt mustuse ja plekkide eest ning pikendab veelgi viimistluse eluiga. Osmo majavärv valge 2101 tooni puhul kasutada viimase kihina Osma kaitsvat puiduõli 900 (valge). Alates 2,5 liitrist on võimalik tehases toonida 186 RAL ja 1950 NCS värvitooni. Samuti on võimalik lisada täiendavaid biotsiidseid lisandeid.

Ohutus

HOIATUS
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Sisaldab 2-butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid

Videod