Allahindlus!

Libisemisvastane terrassiõli

Tasu kolme võrdse maksena 3 x 12,28

Satiinmatt viimistluskiht eelnevalt õlitatud terrassidele.

36,83114,00

Tootekood: 430

Sisaldab spetsiaalset libisemisvastast ainet, mis jaotub ühtlaselt pinnale ja annab kuival pinnal libisemisvastase efekti. Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab puidu pundumist ja kokkutõmbumist. Vetthülgav viimistlus ei pragune ega kooru. Lihtne pealekandmine, lihvimine ei ole vajalik. Viimistlusvahend sisaldab aktiivseid koostisosi, mis annavad ennetava kaitse vetikate ja seenehaiguste vastu.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo libisemisvastane terrassiõli on eriti sobilik puidust terrassile ja treppidele välistingimustes, nt. Bangkirai, Massaranduba, Garapa, Lehis, Douglase kuusk või Mänd. Sobib kasutamiseks rihveldatud, soonilistel ja eriti siledatel pindadel.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalille- ja sojaoa õli, linaseemne ja takjaõli) Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine) Biotsiidne koostisaine: propikonasool Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 500gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.9-1.0 g/cm³
Viskoossus: 20-25s DIN 53211/4 mm
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt: >63°C acc. DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 24 m².
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 20%). Osmo Libisemisvastane terrassiõli on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Võimalusel katta puit viimistlusvahendiga enne paigaldamist neljast küljest. Kõvad ja vaigused puiduliigid lasta seista enne viimistlemist ilmastiku käes vähemalt 6 nädalat. Seeläbi muutub puidu pind imavamaks ja viimistlusaine pääseb paremini mõjule. Aluskihina soovitatakse kasutada toonitud viimistlust, nt. Osmo Bangkirai õli, Lehise õli, Douglase õli või Osmo Kaitsev puiduõli. Osmo libisemisvastane terrassiõli omab kaitsvat toimet ilmastiku eest ja pikendab viimistluse eluiga. Juba halliks tõmmanud puit puhastada Osmo puidupinna taastamisvahendiga Kraft- Gel (6609). Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet äärepeal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega. Täiendava kaitse sine, mädaniku ja putukate eest soovitatakse puit võimalusel katta igast küljest Osmo WR värvitu puiduimmutiga (4001)*.
Kasutage biotsiide ohutult! Enne kasutamist lugege alati läbi tootel olev infosilt.

PEALEKANDMINE
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit. Suurematel pindadel soovitame kasutada Osmo põrandapitslit 150 mm, mis on mõeldud just terrassidele. Laske kuivada 12 tundi, tagades hea ventilatsioon. Renoveerimiseks piisab, kui kanda puhtale kuivale õlitatud pinnale üks õhuke kiht vahendit.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 24 m².
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

MÄRKUS
Osmo Libisemisvastane terrassiõli on värvitu ja seega pakub ainult osalist kaitset UV-kiirguse eest (puidu hallinemine). Kombineerituna üks kiht tooniga Osmo terrassiõli ja üks kiht Osmo libisemisvastane terrassiõli ning Teie terrass on täielikult kaitstud. Osmo libisemisvastane terrassiõli ei ole sobiv kasutamiseks esimese nn. kruntkihina. Õlid võimendavad puidu loomulikku tooni (püsiv märg efekt). Et vältida puidu hallinemist ja libisemisvastase efekti vähenemist, tuleb intensiivsema käidavusega kohtades teostada osaline renoveerimine õigeaegselt. Kui puidu hallinemise protsess on juba alanud, tuleb pind puhastada Osmo puidupinna taastamisvahendiga Kraft-Gel (6609) ja seejärel pind uuesti katta Osmo terrassiõlidega.

Ohutus

HOIATUS
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Sisaldab 2-butanoonoksiimi ja propikonasool, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Kahjulik veeorganismidele, võib põhjustada pikaajalist kahjulikku mõju veekeskkonnale. Vältida toote sattumist keskkonda. Vedelaid jäätmeid ja tühje toote purke utiliseerida vastavalt keemiliste jäätmete utiliseerimise määruseid järgides. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid