Lahustivaba kaitsev puiduõli HSplus

Satiinmatt dekoratiivne, õlide baasil puiduviimistlusvahend kõikidele puiduliikidele välistingimustes.

22,20177,72

Tootekoodid: 9212, 9221, 9232, 9234, 9235, 9236, 9241, 9242, 9261, 9262, 9271

Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab puidu pundumist ja kokkutõmbumist. Vetthülgav, ilmastiku- ja UV kindel viimistlus ei pragune ega kooru. Lihtne pealekandmine, lihvimine ei ole vajalik. Lihtne ja mugav peale kanda, ei moodusta kilet. Osmo kaitsev puiduõli HS Plus on lahustivaba puiduõli, mis ei sisalda biotsiide ja säilitusaineid. Kõrge kuivaine sisaldus tagab pikaajalise kaitse ja hea katvuse. Isegi ühe kihiga saavutatakse optimaalne pinnakaitse. Kuivana, ohutu inimestele, loomadele ja taimedele ning sobib laste mänguasjade viimistlemiseks vastavalt EN 71.3 (Euronorm), sülje- ja higikindel vastavalt DIN 51360.

SOBIB KASUTAMISEKS
Lahustivaba Kaitsev Puiduõli HSPlusi soovitame kasutada välispuitlaudise, rõdu, tuulekastide, aiamajade, vaheseinte ja aedade viimistlemiseks. Eriti hästi sobib vana mikropoorse viimistluste uuendamiseks.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid (päevalilleõli) raudoksiid ja orgaanilised pigmendid Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba). VOC klassifikatsioon kooskõlas EL-i eeskirjadega (2010/cat. A/e): 400gr/l. Toote VOC sisaldus alla 400g/L.

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.95-1.2 g/cm³
Viskoossus: 18-26s DIN EN ISO 2431/4 mm, veniv
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt: >61°C acc. DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 26 m².
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskuse sisaldus 20%). Osmo Lahustivaba Kaitsev Puiduõli HSPlus on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Puhasta vana mikropoorne puiduviimistlus hoolikalt mustusest. Eemalda vana lakk. Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet äärepeal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega. Täiendava kaitse sine, mädaniku ja putukate eest soovitatakse puit võimalusel katta igast küljest Osmo WR värvitu puiduimmutiga.

PEALEKANDMINE
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo sileda karvaga pintslit või mikrokiust rulli. Laske kuivada 12 tundi, tagades hea ventilatsioon.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 26 m² Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

MÄRKUS
Läbipaistvaid toone mõjutavad puidu loomulikud värvid ning seetõttu võivad need erineda näidistest. Kui toodet kanda pinnale liiga palju, võivad pinnale jääda läikivad laigud. Aja möödudes pind ühtlustub. Heledad läbipaistvad toonid annavad ainult piiratud UV kaitset (puidu halliks tõmbumine ja tuhmumine), seepärast soovitame selline viimistlus täiendavalt üle katta Osmo UV kaitseõliga (UV kaitseõli 410 või 420 extra). See kaitseb mustuse ja plekkide eest ning pikendab viimistluskatte kasutusiga. Osmo kaitsev puiduõli HS Plus 9211 valge asemel soovitame välistingimustes kasutada Osmo kaitsvat puiduõli 900 valge. Paljud puiduliigid sisaldavad vees lahustuvaid värvilisi ekstraheerivaid aineid, mis võivad ilmastikutingimustes puidust looduslikult välja lekkida.

Ohutus

HOIATUS
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga.Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Värvimistöid teostada välistingimustes või hästi ventileeritavas ruumis. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusand-lust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid

Videod