Allahindlus!

Kaitsev puiduõli

Tasu kolme võrdse maksena 3 x 13,44

Satiinmatt dekoratiivne, õlide baasil puiduviimistlusvahend kõikidele puiduliikidele.

40,33412,14

Tootekoodid: 700, 701, 702, 703, 706, 707, 708, 710, 712, 727, 728, 729, 731, 732, 900, 903, 905, 906, 907

Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab puidu pundumist ja kokkutõmbumist. Vetthülgav, ilmastiku- ja UV kindel viimistlus ei pragune ega kooru (NB! värvitu 701 on UV-kaitseta). Värskendamiseks kanda pinnale uus õhuke kiht õli (ei vaja eelnevat lihvimist). Lihtne ja mugav peale kanda, ei moodusta kilet. Viimistlusvahend sisaldab aktiivseid koostisosi, mis annavad enneteva kaitse vetikate ja seenhaiguste tekke vastu ning mis on tõestanud oma kaitset aastakümnete jooksul ka ekstreemsetes ilmastikutingimustes.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo kaitsev puiduõli on soovitatav kasutamiseks kõikidel puitpindadel välistingimustes: uksed, aknad ja luugid, autovarjualused, puitlaudised, rõdud, puitterrassid, väravad, lehtlad, aiamööbel ja suvilad.

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid ja vahad (päevalille- ja sojaoa õli, takjaõli ja liinaseemneõli) raudoksiid ja orgaanilised pigmendid, titaan-dioksiid (valge pigment) Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Biotsiidne koostisaine: propikonasool Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 400gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.95-1.1 g/cm³
Viskoossus: 30-60s DIN EN ISO 2431/3 mm
Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu
Leekpunkt : >61°C acc. DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 26 m² lihvitud puidul ja ligikaudu 12 m² saetud pinnal. Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 20%). Osmo kaitsev puiduõli on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Pind peab olema puhas, kuiv. Puhasta või lihvi õrnalt eelnevalt töödeldud pind. Eemalda vana lakk. Võimalusel katta puit viimistlusvahendiga enne paigaldamist neljast küljest. Vaakumimmutatud puit lasta enne viimistlemist ilmastiku käes seista vähemalt 3 kuud. Tulemust mõjutab teiste asjade hulgas puidu naturaalne iseloom. Seega on soovitatav enne pealekandmist proovida toodet äärepeal, eriti kui tegemist on tundmatute pindadega. Täiendava kaitse sine, mädaniku ja putukate eest soovitatakse puit võimalusel katta igast küljest Osmo WR värvitu puiduimmutiga (4001)*. Kasutage biotsiide ohutult! Enne kasutamist lugege alati läbi tootel olev infosilt.

PEALEKANDMINE
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit või mikrokiust rulli. Laske kuivada 4-6 tundi, tagades hea ventilatsioon. Pärast kuivamist kanda peale teine kiht õhukeselt ja ühtlaselt. Renoveerimiseks piisab ühest kihist puhtale kuivale pinnale.

TÖÖRIISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 26 m² lihvitud puidul ja ligikaudu 12 m² saetud pinnal. Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

MÄRKUS
Läbipaistvat värvitooni mõjutab puidu looduslik toon ja see võib erineda värvikaardi tooniga. Värvitu viimistlus ei anna UV kaitset ning seetõttu ei soovitata seda kasutada puidul, mis jääb otsese päikesevalguse kätte. Kui soovitakse veelgi tõhusamat kaitset, võib viimase kihina peale kanda Osmo UV kaitseõli 420 Extra (ei soovitata valge tooni puhul). Kõiki värvitoone võib omavahel segada. Alates 2,5 liitrist on võimalik tehases toonida 186 RAL ja 1950 NCS värvikaardi värvitooni. Vaigused kohad võivad viimistluskihi alt jääda erinevad. Sõltuvalt puiduliigist võivad värvitoonid erineda originaal RAL/NCS värvitoonist. Osmo kaitsev puiduõli sisaldab biotsiide ja on seega mõeldud kasutamiseks vaid välistingimustes. Tõhusaks kaitseks vetikate ja seenhaiguste tekke vastu tuleb pinnale kanda 2 kihti viimistlusvahendit.

Ohutus

HOIATUS
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Sisaldab 2-butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Kahjulik veeorganismidele, võib põhjustada pikaajalist kahjulikku mõju veekeskkonnale. Vältida toote sattumist keskkonda. Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse.

Dokumendid

Videod