Hooldusõli

Tasu kolme võrdse maksena 3 x 22,60

Värvitu või tooniv, kiirelt kuivav Osmo Hooldusõli õlitatud või õlivahatatud puitpõrandatele.

67,81607,96

Tootekoodid: 3079, 3081, 3098, 3440

Matti ja tuhmunud põrandat saab värskendada Osmo hooldusõliga. Kui teostada põranda hooldus õigeaegselt, saab vältida aeganõudvat lihvimist ning renoveerimist. Hooldusõliga on võimalik muuta läikeastet põrandal, mis on eelnevalt viimistletud Osmo Polyx® Original õlivahaga (3032, 3062, 3065, 3011). Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab paisumist ja kokkutõmbumist. Vastupidav veini, õlle, koola, kohvi, tee, piima, mahla, vee plekkidele (DIN 68661-1A). Kuiv viimistlus on ohutu inimestele, loomadele ja taimedele ning sobib vas-tavalt EU normile EN 71.3 ka laste mänguasjade viimistlemiseks. Sülje- ja higikindel (DIN 53160).

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo hooldusõli sobib kõikide õli- ja vahaga viimistletud puitpõrandate hooldamiseks: täispuidust ja laudparketist põrandakatted, OSB ja korkpõrandatel, samuti treppidele ja mööblile. Eriti sobilik üldkasutatavates ruumides (nt. restoranid, muuseumid, kontsertimajad ja teiste suure kasutuskoormusega piirkondadele).

Üldinfo

KOOSTISAINED
Baas: naturaalsed taimeõlid (päevalilleõli, sojaoa-, takjaõli, karnauba- ja kandelilla vaha), parafiinid, titaan-dioksiid (valge pigment) Lisaained: sikatiiv (kuivatusaine), vett-tõrjuvad abiained Lahustid: lõhnatu white spirit (benseenivaba) Toode vastab EL määruse (2004/42/EU) kohaselt max. VOC sisaldus 500gr/l (Cat A/i (2010)).

TEHNILISED ANDMED
Erikaal (tihedus): 0.85 – 0,95 g/cm³ Viskoossus: 40-60s (3 mm, DIN 53211) Lõhn: tagasihoidliku lõhnaga, kuivanuna lõhnatu Leekpunkt : > 60°C DIN EN ISO 2719

HOIUSTAMINE
Toodet on võimalik säilitada 5 aastat või kauem juhul, kui purk on tihedalt ja tugevalt suletud. Kui toode on külmunud, saavutab ta oma konsistentsi toatemperatuuril 24-36 tunni jooksul.

KATVUS 1 L – 40-60 m2 üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Kasutamine

EELTÖÖD
Puidu, korgi või saepuruplaadi pind peab olema kuiv ja puhas (maksimaalne niiskusesisaldus 18%). Osmo Hooldusõli on valmis kasutamiseks. Ära lahjenda, sega hoolikalt. Puhastage pind eelnevalt Osmo Wisch-Fix pesuvahendiga 8016. Tugevalt määrdunud pinnad Osmo intensiivse süvapesuvahendiga 8019 (vt. 8019 kasutusjuhend). Tundmatute viimistluste puhul teha eelnevalt proov väikesel pinnal.

PEALEKANDMINE
Kanda piki puusüüd ühtlaselt õhuke kiht Osmo Hoolduõli puhtale ja kuivale puidu pinnale. Peale kandmiseks kasutada Osmo teras-õlilabidat või Osmo mikrokiust rulli. Poleerida sisse poleermasina abil, kasutades valget poleervilti (v.a. 3098 libisemisvastane hooldusõli). Eemaldada ülejäägid. Hooldusõli saab kanda väikestele pindadele ka puuvillase lapiga. Tagage kuivamisajal hea ventilatsioon.

TÖÖRISTADE PUHASTAMINE
Tööriistad puhastada Osmo puhastusainega (8000) või white spiritiga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 3-4 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 L – 40-60 m2 üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

Ohutus

HOIATUS
Tuleohtlik. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Sisaldab 2- butanoonoksiimi, mis võib esile kutsuda allergilist reaktsiooni. Vältida kokkupuudet silmade ja nahaga. Silma sattumisel loputada koheselt rohke veega ja pöörduda arsti poole. Arsti poole pöördudes võtta kaasa toote pakend või etikett. Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. NB! Pese kohe puhtaks immutatud lapid või säilitage õhukindlas anumas (Isesüttimise oht!). Kuiv viimistlus kooskõlas Saksamaa DIN 4102 (tule käitumine ehitusmaterjalide ja nende komponentide) ja klass B 2 (normaalne mittesüttivus) sertifikaatidega. Ohutuskaarti küsida eraldi.

JÄÄTMEKÄSITLUS
Vedelaid jäätmeid utiliseerida järgides kohalikku seadusandlust. Tühjad ja kuivad anumad saab viia taaskasutusse. Tootekirjeldustes esitatud andmed põhinevad laboratoorsetel katsetel ja toodete praktilisel kasutamisel. Kõik esitatud väärtused on suunavad ning olenevad muu hulgas toonist ja läikeastmest. Osmo Baltic ei saa mõjutada värvi kasutus- või tööolusid, vastutame ainult värvi kvaliteedi eest ning tagame, et see vastab Osmo kvaliteedikinnitusele. Me ei vastuta kahjude eest, mis tulenevad toote kasutamisest kasutusjuhendi või – otstarbe vastaselt.

Dokumendid

Videod