LAHUSTIVABA KAITSEV PUIDUÕLI HSplus

16.40131.10

KIRJELDUS
Osmo kaitsev puiduõli HS Plus on lahustivaba puiduõli, mis ei sisalda biotsiide ja säilitusaineid. Kõrge kuivaine sisaldus tagab pikaajalise kaitse ja hea katvuse. Isegi ühe kihiga saavutatakse optimaalne pinnakaitse.

SOBIB KASUTAMISEKS
Lahustivaba Kaitsev Puiduõli HSPlus soovitame kasutada välispuitlaudise, rõdu, tuulekastide, aiamajade, vaheseinte ja aedade viimistlemiseks. Eriti sobib vana mikropoorse viimistluste uuendamiseks.

PEALEKANDMINE
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo sileda karvaga pintslit või mikrokiust rulli. Laske kuivada 12 tundi, tagades hea ventilatsioon.
Soovitame alati eelnevalt teha toonisobivus test.

VIIMISTLUSTINGIMUSED
Viimistletav pind peab olema puhas ja kuiv (puidu suhteline niiskus alla 20%), õhutemperatuur üle +5°С ja suhteline õhuniiskus alla 80%. Väldi õlitamist kuuma ilmaga.

KUIVAMISAEG
Kuivamisaeg ligikaudu 12 tundi (23°C/50% õhuniiskust). Madalam temperatuur ja/või kõrgem õhuniiskus pikendavad kuivamisaega. Tagage kuivamise ajal hea ventilatsioon.

KATVUS
1 liiter katab ühe kihina ligikaudu 26 m².

MÄRKUS
Läbipaistvaid toone mõjutavad puidu loomulikud värvid ning seetõttu võivad need erineda näidistest. Kui toodet kanda pinnale liiga palju, võivad pinnale jääda läikivad laigud. Aja möödudes pind ühtlustub.
Heledad läbipaistvad toonid annavad ainult piiratud UV kaitset (puidu halliks tõmbumine ja tuhmumine), seepärast soovitame selline viimistlus täiendavalt üle katta Osmo UV kaitseõliga (UV kaitseõli 410 või 420 extra). See kaitseb mustuse ja plekkide eest ning pikendab viimistluskatte kasutusiga.
Osmo kaitsev puiduõli HS Plus 9211 valge asemel soovitame välistingimustes kasutada Osmo kaitsvat puiduõli 900 valge.

Paljud puiduliigid sisaldavad vees lahustuvaid värvilisi ekstraheerivaid aineid, mis võivad ilmastikutingimustes puidust looduslikult välja lekkida.

Saadaval ka 2,5 liitrises taaras. Tellimisaeg kuni 4 nädalat. Tellimiseks kirjuta aadressile tellimused@osmo.ee

 

Soovi korral saadaval ka 25 L kanistrites.

 

open

OSMO KOLIB! Alates 11 Aprill 2022 asub Osmo kontor ja ladu uuel aadressil: Läike tee põik 3, Peetri alevik