Use cases2020-01-10T14:31:54+00:00

TEHTUD TÖÖD

PAVILJON STEAMPUNK TALLINNAS

Puit on alati olnud eestlaste lemmik nii ehituses kui ka loomingus kasutatud materjal. Puidust tehakse kõike: maju, kellasid, ehteid jne.
Septembris 2019 sai Rotermanis püstitatud nelja meetri kõrgune liitreaalsus-keskkonnas puidust paviljon.
Paviljoni arhitektide Gwyllim Jahn, Cameron Newnham (Fologram), Igor Pantic, Sloomeen Hahm, Format Engineers looming sai teoks ja abiks ehitamisel olid Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ ja vabatahtlikud.

Erilist tähelepanu väärib asjaolu, et ehitise puitelementide valmistamisel on kasutatud töömahukat aurpainutamise tehnikat. Iga lauajupp pakiti kotti, seda aurutati ja painutati siis vormile, mille kuju sai holograafilise mudeli alusel kohandada.

Kui uhke paviljon sai valmis, siis viimistleti see OSMO UV kaitse õliga 420.

OSMO õlid kaitsevad puitu nii seest kui ka väljast. Meie karmis kliimas eriliselt tõhus kaitse mädaniku ja sinetuse eest!

Fotograaf Tõnu Tunnel

UNIKAALNE MAJA LEEDUS

See unikaalne maja asub ainulaadses keskonnas Leedus.

Maja ehitamiseks valiti omapärane puit: Canada seeder.  Ehitise fassaad, terrass ja isegi ruumide põrandad on just sellest puidust. Valitud põrandalauad laiusega 450 mm on tänapäeval tavapäratud (ning omaette iseloomuga).
Selle projekti läbiviijaks oli UAB Geras Namas.

Materjalid ja Osmo tooted valitud sellele unikaalsele projektile:
Fassaad (Canada seeder) – Osmo UV-kaitse õli toonitud 428
Terrass (Canada seeder) – Osmo terrassiõli 010
Põrandalauad (450 mm lai Canada seeder) – Osmo Polyx Original 3032 – siidjasmatt

“FRATELLI” POOLA RESTORAN

Poola restoran Fratelli 2018 aasta lõpus renoveeris täielikult oma interjööri ning nüüdselt pakub stiilses interjööris suurepärast toitu ja atmosfääri.
Osmo Top Oil 3058 matt aitab säilitada puidu ilusat välimust ja kaitseb laua- ja tööpindade õrna puitu, samas kui Polyx®-Oil Original 3062 matt tagab puitpõrandate ja mööbli vastupidavust ja pakub ka kaitset!

BOUTIQUE HOTELLI AYURVEDA SPA – SRI LANKA

Uus unikaalne Boutique Hotelli Ayurveda spaa asub ilusa väikese lahe ääres Sri Lanka lõunaosas. Ayurveda Spa – Ayurvie Weligama Resort, Sri Lanka

Jooga basseini ääres on suurepärane, hingekosutav ja lõõgastav kogemus. Terrassi puitpinnad on töödeldud Osmo kaitsva puiduõliga 706 tamm.

KUAKKALA LUTERI KIRIK (SOOME)

Kuokkala kirik on ainulaadne kunstiteos. Sisekujunduses domineerib Soome kuuskest valmistatud katusekonstruktsioon.

Valgete Osmo õlivahade segu kasutati, et tõsta esile seinte, lagede ja mööbli puitpindade heledust.

DEKORATSIOON (LEEDU – “UAB TYLA”)

Puidudekoratsioon, mis on kaetud OSMO kaitsva puiduõliga (900 – valge).

GOLFIKLUBI, PIROGOVO KÜLAS (MOSKVA REGIOON)

Ilya Samsonov (Arhitektuur ja disain) on välja töötanud ja ehitanud suure külalistemaja Pirogovo (Moskva piirkond) külas asuva golfiklubi territooriumil.
Fassaad, terrass ja välimööbel on valmistatud lehisest ning töödeldud Osmo toodetega: lahustivaba kaitsev puiduõliga HSPlus 9241 Tamm ja kaitsev puiduõliga 701 värvitu matt.

SÖÖGILAUD UUS-MEREMAA

Juno Ameerika tamme söögilaud on valmistatud Will Worspi poolt firmast WRW Furniture. Spetsiaalselt valmistatud mööbel Aucklandi perekonnale on viimistletud 2 kihina Osmo Polyx®-Oil Original 3062 Matt.

MORIA LINNARAAMATUKOGU  (SHIGA PREFEKTUUR, JAAPAN)

Maailmas tuntud arhitekt Kengo Kuma kavandas Jaapanis Shiga prefektuuris Moriyama linnas avaliku raamatukogu. Ta kasutab arhitektuuris puitu ja viimistlemisel Osmo tooteid.
Raamatukogu siseruumides kasutati Osmo lahustivaba puiduõli HS Plus toone 9211 Valge ja 9212 Hõbepappel. Välispindadel Osmo Kaitsvat puiduõli 900 Valge.

ARGENTINA OBJEKTID

Osmo osaleb üha enam paljude inimeste elus Argentinas, loomulikum ja tervislikumal viisil, muutes puidu peamiseks igapäevaelus.

Osmo Polyx õlivahasid ja Osmo Terrassiõlid kasutavad kohvikud, restoranid, pangad, jaekauplused, mööbli disainerid, puidust kunstnikud.

Nendes fotodes kasutatud tooted – Osmo Polyx Õlivaha 3032 ja 3062; Osmo Terrassiõli 013 Garapa ja Osmo UV kaitseõli 420.

JAAPANI AED SANTJAGE (CHILE)

Itaalia arhitekt ja disainer Rosario Magro arendas seda projekti nimega Jardin Japones – Tšiilis Santiaagos.
Vertikaalsete pindade kaitsmiseks valis arhitekt Osmo UV-kaitseõli Extra 420 ning terrassid ja muud horisontaalsed puitpinnad töödeldi Osmo terrassiõliga 007 Teak.
Puiduks valis arhitekt kohaliku puiduliigi pöök.

PUIDUKUJU (TŠEHHI VABARIIK)

Päevast päeva seisab see Tšehhi linna Žírec u Kuksu puidust skulptuur tugeva ilmaga. Selle tulemusena oli selle üldine seisund järk-järgult halvenenud. Sel põhjusel on käsitsi skulptuuriga puidust kuju sel aastal hoolikalt taastatud. Lime puidu optimaalseks kaitsmiseks tuule ja vihma eest valis arhitekt Lenka Helfertová viimistlustöödeks Osmot.

Esiteks töödeldi puitu Osmo WR puidukaitsevahendiga 4001 ja viimistleti Osmo Majavärviga mitmesugustes värvitoonides (2203, 2310, 2606, 2607, 2311, 2404, 2506, 2204).

open

OSMO KOLIB! Alates 11 Aprill 2022 asub Osmo kontor ja ladu uuel aadressil: Läike tee põik 3, Peetri alevik