POLYX ÕLIVAHA EFFECT NATURAL 3041

25.30621.00

KIRJELDUS
Läbikumav, satiin viimistlusvahend mis ühendab endas looduslikke õlisid ja vahasid. Osmo Polyx® õlivahaga töödeldud pind jääb eriliselt tugev ja vastupidav, vett- ja mustust hülgav. Võrreldes tavapäraste viimistlusvahenditega loob taimsete koostisosade kasutamine ühtlasema ja harmoonilisema välimuse. Mikropoorne pind võimaldab puidul hingata ning vähendab paisumist ja kokkutõmbumist. Vastupidav veini, õlle, koola, kohvi, tee, piima, mahla, vee plekkidele. Kuiv viimistlus on ohutu inimestele, loomadele ja taimedele ning sobib vastavalt EU normi EN 71.3 ka laste mänguasjade viimistlemiseks. Sülje- ja higikindel.

SOBIB KASUTAMISEKS
Osmo Polyx® õlivaha Effect Natural sobib kaitseks ja viimistluseks heledatel puiduliikidel sisetingimustes, nt. puitpõrand ja mööbel.

PEALEKANDMINE
Kanda pinnale õhuke ja ühtlane kiht piki puidusüüd hõõrudes, kasutades Osmo naturaalsete harjastega pintslit, mikrokiust rulli või põrandapintslit. Laske kuivada 24 tundi, tagades hea ventilatsioon. Seejärel kandke pinnale teine kiht vastavalt soovitud tulemuse saavutamiseks:
a) pealiskiht Polyx® õlivaha Effect Natural 3041 (jätab kergelt valkja värvuse) või
b) pealiskiht Polyx® värvitu õlivaha (jätab kergelt kollaka värvuse)
Renoveerimiseks piisab, kui kanda puhtale kuivale õlitatud pinnale üks õhuke kiht.
Soovitame alati eelnevalt teha toonisobivus test.

KATVUS
1 L – 30 m2 üks kiht
Toote kulu sõltub oluliselt puidu liigist. Kogu informatsioon on antud sileda ja hööveldatud/lihvitud pindade jaoks. Sõltuvalt puidu liigist ja selle looduslikest omadustest võivad lõpptulemused erineda.

MÄRKUS
Säilib puidu loomulik värvitoon – ei võimenda puidu tooni ja ei jäta nn. märja efekti muljet. Liiga paks õli kiht ja ebapiisav ventilatsioon pikendavad oluliselt kuivamisaega.
Troopilistele, tihedatele ja õlirikastele puiduliikidele (Wenge, Merbau, Meranti jne) soovitame viimistlusena kasutada Osmo õlivaha väärispuidule (1101). Soovitame enne teha proovikatmine. Hoiatus: Mööbli sisemus ja sahtlid katta ühekordselt õhukese kihina, kasutades nt. puuvillast lappi.
Polyx® õlivaha Effect Natural kaitseb puitu peaaegu nähtamatult. Tumedatel/punakatel puidutoonidel jätab veidi valkja pinna. Alati soovitav enne teha proovivärvimine.
Enamik pintslitõmbeid saab eemaldada 30 minuti jooksul peale esmast pealekandmist.

open

OSMO KOLIB! Alates 11 Aprill 2022 asub Osmo kontor ja ladu uuel aadressil: Läike tee põik 3, Peetri alevik